IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo


Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej.
Aktualności

Newsletter
Zapisz się do newslettera
Pogoda
08.02.2016
8go. Dorota święta Mrozem objęta Niesie zbyt śniegu W zimowym biegu.Prognoza dla miast:
Mrągowo
Mikołajki


Baza turystyczna
Kalendarz imprez
 ‹‹  luty 2016  ››
Po Wt Śr Cz Pi So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Mini Zoo

SPIS TREŚCI

 

ARTYKUŁ

W zagrodach i wolierach zobaczą Państwo wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Są wśród nich owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnki peruwiańskie, bażanty, strusie  emu i wiele innych.

Przebywanie między zwierzętami oraz możliwość dokarmiania ich z ręki, pozostawi niezapomniane wrażenia wśród najmłodszych, jak i starszych Gości. Wszystkie zwierzęta i ptaki posiadają krótkie charakterystyki, przygotowane na specjalnych tabliczkach przy ich wybiegach. Zwierzęta są oswojone i przyjazne dzieciom.

Plac zabaw dla dzieci:

- kolorowanie obrazków ze zwierzętami
- korzystanie z piaskownicy i przyborów do zabawy w piasku
- korzystanie z  huśtawek
- wiele innych ciekawych atrakcji
- warunki umożliwiają organizowanie zabaw  i gier plenerowych.

Możliwość organizowania ognisk, pikników, spotkań integracyjnych, małych imprez okolicznościowych.

 

Mini Zoo "Nasza Zagroda" jest partnerem Mazurskiej Karty Turystycznej!

Mini Zoo położone jest  w Polskiej Wsi niedaleko Mrągowa.

 

 Z wizytą w Mini Zoo

Pewnego dnia wybraliśmy się z małym dzieckiem na wyprawę rowerową do Polskiej Wsi. Miejscowość położona jest w odległości 4 km od Mrągowa. Dojazd jest bardzo dobry zarówno rowerem jak i samochodem. Do cmentarza przy Polskiej Wsi prowadzi ścieżka pieszo – rowerowa, którą biegnie zielony szlak rowerowy „Wokół jeziora Juno”.
 
Następnie należy przejechać niewielki odcinek drogi asfaltowej. Na pierwszym zakręcie zatrzymaliśmy się, żeby podziwiać roztaczający się z góry krajobraz z widokiem na gotycki kościół w Szestnie i porobić zdjęcia. Głównym celem naszej podróży była wizyta w Mini Zoo w
gospodarstwie agroturystycznym „Nasza Zagroda”. Bardzo łatwo ją znaleźć, gdyż widoczne są kierunkowskazy, zwłaszcza ten przy ostrym zakręcie.

Po przekroczeniu drewnianych wrót zostaliśmy przywitani przez gospodarzy i ujrzeliśmy zadbaną posesję. Na wiejskim podwórzu z ładnie przystrzyżoną trawką i kolorowymi rabatkami znajdowała się drewniana budka z pamiątkami, piaskownica z zabawkami, samochody – jeździki, trampolina, huśtawka i miejsce do odpoczynku, na grilla i ognisko.

J
ednak największa atrakcja czekała na nas za kolejnymi drewnianymi wrotami. Gdy tylko przekroczyliśmy ich próg przywitały nas kaczuszki, które cały czas były towarzyszem zwiedzania zagrody. Ujrzeliśmy wiele gatunków zwierząt i ptaków. Niektóre widzieliśmy po raz pierwszy w życiu, np. świnię czerwoną, którą pomyliliśmy z dzikiem. Cały czas towarzyszyły nam zwierzęce odgłosy, najgłośniejsze były kozy i owce. W zagrodach i wolierach były: strusie emu, ozdobne domowe ptactwo, łabędziogęsi, kucyki, peruwiańskie świnki, świnki morskie, owce, kozy, cielaczek. W oddali na łące wypasała się krowa. Wszystkie zwierzęta i ptaki posiadały krótkie charakterystyki, przygotowane na specjalnych tabliczkach przy ich wybiegach. Zwierzęta były bardzo przyjazne, można było je głaskać.

Gospodarz powiedział nam, że można je również dokarmiać z ręki. Obcowanie ze zwierzętami pozostawiło niezapomniane wrażenia i było również doskonałą lekcją dla najmłodszego gościa Mini Zoo, który miał okazję poznać zwierzęta i nauczyć się ich odgłosów. Mogliśmy przebywać przy zagrodach ile chcieliśmy i potrzebowaliśmy. Bardzo miło spędzaliśmy tam czas. Dzieciom z miasta  przebywanie ze zwierzętami gospodarskimi na pewno będzie nie lada atrakcją! Po wizycie w zoo miło gawędziło się z gospodarzem, który z wielką pasją opowiadał o swoich podopiecznych. Dziecko mogło korzystać z atrakcji czekających na podwórku, największym zainteresowaniem cieszyło się czerwone porsche i skoki na trampolinie.

Pełni wrażeń powracaliśmy z Polskiej Wsi inną drogą, przez lasy w kierunku Mleczarni, następnie zjechaliśmy na ścieżkę pieszo – rowerową przy ul. Sołtyskiej i bezpiecznie dojechaliśmy do domu.

Ewa Wróbel

 

 

  

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek- sobota: 9:00 - 20:00
niedziela i święta: 14:00 - 20:00

Otwarte jest  w sezonie letnim dla zorganizowanych wycieczek jak i indywidualnych zwiedzających.

Cennik:

bilety
osoba dorosła - 10 zł
dzieci - 8 zł
dzieci do pierwszego roku życia - wstęp bezpłatny
bilety grupowe (powyżej 10 osób)
wstęp - 8 zł
wstęp + ognisko - 12 zł
1 opiekun na 10 osób - wstęp wolny
jazda na kucyku
5 okrążeń (około 5min.) - 5 zł
trampolina 10 min. - 5 zł

Informacje dodatkowe:

- możliwość zakupu  pamiątek
- istnieje możliwość jazdy konnej
- możliwość karmienia zwierząt, karmą zakupioną na miejscu
- na miejscu oferowane są usługi noclegowe
- istnieje możliwość zakupu produktów pochodzących z gospodarstwa: jaja kurze, mleko krowie, twaróg z mleka krowiego, sery kozie, wieprzowina, wędzonki i warzywa.

 

Mini Zoo "Nasza Zagroda"
Polska Wieś 15
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 73 17
e-mail:
bacamwo@wp.pl
www.naszazagroda.republika.pl

 

Szlak kajakowy rzeki Dajny

Mrągowo

Szestno

Rezerwat Gązwa

Zielona trasa rowerowa wokół jeziora Juno

 

Polska Wieś

WymysłyPrześlij znajomemu

Sugeruj poprawkę

Pobierz w formacie PDF

Wersja do wydruku

facebook