Trudno było wyłonić finalistów w ogólnopolskim konkursie Gazety Wyborczej Szkoła z Klasą - na sportowo, ale udało się - wśród nich są gimnazjaliści z Piecek. Już szlifują formę, bo czeka ich udział w biegach ulicznych. W nagrodę będą mogli również promować swoją gminę na targach turystycznych. W akcji "Szkoła z Klasą na sportowo" wzięło udział wiele szkół z całego kraju. Jury oceniało ich aktywność sportową i pomysły na najlepszy doping  - a już w najbliższy weekend zwycięskie 43 najlepsze szkoły, w tym gimnajzum w Pieckach, sprawdzą swoje siły w biegach podczas Warszawskiego Festiwalu Biegowego. Uczniowie z Piecek już szlifują formę, a pieckowska informacja turystyczna zbiera materiały do promocji gminy na targach turystycznych.

ke 

 

Przed gimnazjalistami z Piecek duży wysiłek, na miarę prawdziwych martończyków 

 Uczniowie zwycięskich szkół spędzą w Warszawie weekend od 16 do 18 września, uczestnicząc w różnych wydarzeniach Warszawskiego Festiwalu Biegowego.
Z myślą o nich zostaną zorganizowane poranne biegi sztafetowe w sobotę 17 września, zaś ukoronowaniem całej akcji będzie finał II Konkursu „Mistrz Kibicowania”. 43 szkoły - razem ok. 1500 dzieci z całej Polski - stworzy przy trasie 27. Maratonu Warszawskiego niepowtarzalną atmosferę.


- Skala tego przedsięwzięcia jest olbrzymia - niemal taka, jak organizacja samego maratonu. Wiemy jednak, że nasz wysiłek ma sens. Radość dzieci z kilkudziesięciu szkół, dziesiątki imprez biegowych zorganizowanych przez nie w całej Polsce oraz fantastyczny doping na trasie 27. Maratonu Warszawskiego - wszystko to sprawia, że z dumą czekamy na finał akcji - mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia.