Wycieczki z Klasa to nowa książka Wydawnictwa Telbit. Jest to książka wyjątkowa, stanowiąca połączenie tradycyjnego przewodnika turystycznego ze szkolnym podręcznikiem oraz poradnikiem dla nauczycieli. Przewodnik przeznaczony jest zarówno dla nauczycieli i rodziców, którzy podejmują się organizacji szkolnych wycieczek, jak i dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wezmą w nich udział.
Nauczyciele znajdą w tym nietypowym przewodniku wiele profesjonalnych porad na temat tego, jak wykorzystać wycieczkę w praktyce szkolnej, uczniowie zaś - ciekawe informacje dotyczące zwiedzanych miejsc, które pozwolą im nie tylko pogłębić wiedzę o świecie, ale i zabłysnąć niebanalnymi wiadomościami, zarówno w czasie trwania wycieczki, jak i na lekcjach przeprowadzonych po powrocie.
 
Omówienia tras zawierają nie tylko tradycyjne opisy zabytkowych obiektów, atrakcyjnych turystycznie miejsc, czy godnych zwiedzenia zakątków, ale również opowieści o związanych
z nimi sławnych postaciach, wydarzeniach historycznych, legendach, czy dziełach literackich, w których miejsca te zostały opisane.
Każda z tras jest ściśle dostosowana do programów szkolnych z różnych przedmiotów z zakresu szkoły podstawowej i gimnazjum, co umożliwi potraktowanie wycieczki nie tylko jako wyjazdu wypoczynkowo-rekreacyjnego, ale również jako atrakcyjnej formy zajęć dydaktycznych poza terenem szkoły.
Zaplanowanie wycieczki, jej właściwe przeprowadzenie i efektywne wykorzystanie zdobytych na niej wiadomości ułatwią dołączone do opisu każdej trasy scenariusze lekcji związanych tematycznie z wycieczkami, a także część wstępna, zawierająca ‘miniporadnik dla nauczycieli i nie tylko‘.
Przejrzysty układ książki, oraz umieszczone na marginesach odsyłacze i ikony ułatwiają nawigację po tekście i szybkie znalezienie danego fragmentu, a dziesiątki atrakcyjnych zdjęć pozwalają już w trakcie lektury poczuć się tak, jakbyśmy osobiście zwiedzali opisywane miejsca.


UWAGA: W przygotowaniu kolejne książki z serii Wycieczki z Klasą! Możemy je współtworzyć - wydawnictwo zaprasza do współpracy Więcej informacji znajdzisz w pliku: