Coraz więcej szkół na Warmii i Mazurach zawiesza od poniedziałku lekcje. Decyzje o zawieszeniu zajęć lekcyjnych od poniedziałku podjęli dyrektorzy szkół w gminach Kolno, Nidzica, Lelkowo, Małdyty, Mrągowo, Pisz, Olecko, Gołdap, Kętrzyn i Bartoszyce. W gminie Małdyty we wszystkich szkołach zawieszono lekcje, a od poniedziałku do piątku będą się tam odbywać tylko zajęcia pozalekcyjne.
 Rozporządzenie ministra edukacji z 92 roku zezwala dyrektorowi za zamknięcie szkoły jeżeli temperatura powietrza na zewnątrz przez najbliższe 2 dni o godzinie 21:00 wynosi -15 stopni lub gdy w klasach temperatura spadnie poniżej +15 stopni.

Zajęcia w mrągowskich szkołach nie będą zawieszone

Warmińsko-mazurski kurator oświaty zaapelował do rodziców o pozostawienie dzieci z najmłodszych klas w domach. Apel skierowany został przede wszystkim do rodziców tych dzieci, które dowożone są do szkół.

Mrągowskie szkoły nie zostaną jednak zamknięte. Dyrektorzy uważają, że w klasach jest ciepło i uczniowie na pewno nie zmarzną, a jeśli rodzice zdecydują się mimo to zatrzymać dziecko w domu, będzie miało ono usprawiedliwioną nieobecność. Nie będzie zajęć jedynie w Ochotniczym Hufcu Pracy, w którym uczy się głównie dojeżdżająca młodzież. Odwołano również praktyki na tamtejszych warsztatach bo sale są niedogrzane.


Katarzyna Enerlich