Wójt Gminy Sorkwity, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w SOrkwitach w dniu 23.12.2005 o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sorkwitach gościł zaproszone starsze, samotne osoby na "Spotkaniu Wigilijnym".
       Gospodarz Gminy SOrkwity przywitał wszystkich zebranych i zaprosił do obejrzenia "Misterium Jasełkowego" w wykonaniu Zespołu Teatralnego GOK Sorkwity pod kierunkiem Instruktor
Ireny Otkińskiej.

     Ksiądz Proboszcz Andrzej Świech z Parafii Świętego Alberta złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia i przełamał się opłatkiem z organizatorami i wszystkimi zaproszonymi gośćmi. Dzieci z zespołu wręczyły przygotowane przez nich karty z życzeniami świątecznymi. Wójt Gminy Sorkwity Piotr Wołkowicz życzył przybyłym wszystkiego najlepszego i zaprosił na poczęstunek przy wigilijnym stole przygotowanym przez pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sorkwitach.

Irena Otkińska


 

UWAGA!!!!!!!!!!!!!

na okres zimowy działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach została przeniesiona do pomieszczeń w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Sorkwitach ul. Szkolna 16, nr. telefonu (089)742-80- 40. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i zapraszamy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach
mgr Jolanta Puchalska - Olszewska
  Z ostatniej chwili!

Gmina Sorkwity doczekała się jeszcze jednego laureata konkursu "Zabawka ze skrawka". II miejsce w kategorii do lat 12 zajął Adrian Sobczyk uczeń Szkoły Podstawowej w Choszczewie. Adrianowi serdecznie gratulujemy. /io/


W Gminie Sorkwity zakończyła się rywalizacja w konkursie "Najdłuższy Łańcuch Chionkowy Gminy Sorkwity". Do konkursu przystąpiły trzy przedszkola działajace na terenie Gminy Sorkwity.
Po długotrwałym mierzeniu komisja ogłosiła wyniki: Najlepsze okazały  się przedszkolaki z Przedszkola w Warpunach,którego długość łańcucha wynosi 281 metrów. Wyróżniono Przedszkole Niepubliczne w Rozogach za pomysł i trud w zrobieniu łańcuchów, których łączna długość wynosi 41 metrów. Przedszkole Niepubliczne "Nasze Pociechy" w Sorkwitach zrobiło łańcuch o długości 81,50 cm. Łańcuch Choinkowy wykonany w Gminnym Ośrodku Kultury w Sorkwitach ma długość 60 metrów. Całkowita długość Łańcucha Choinkowego Gminy Sorkwity wynosi 463 m i 50 cm. Łańcuchy zostały wyeksponowane w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Sorkwitach.

Martyna Klecha