N@utobus to pojazd, wyposażony w stanowiska komputerowe i Internet. Jeździ po całej Polsce i dociera głównie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci. Teraz rusza kolejna edycja projektu – jego twórcy szukają osób z powiatu mrągowskiego i powiatów sąsiednich, chętnych do pracy. Muszą być kontaktowi i w miarę dyspozycyjni, bo mimo, iż będą pracować w normalnym wymiarze godzin, z wolnymi weekendami, to będą przemieszczać się, wraz z n@utobusem, po miejscowościach wschodniej części regionu.

Przed trenerami nie tylko atrakcyjna praca za dobre pieniądze, ale również szansa na szkolenia. Projekt realizowany jest w pięciu powiatach: bartoszyckim, kętrzyńskim, węgorzewskim, giżyckim, gołdapskim i oleckim. Zainteresowani powinni wysłać swoje CV pod adres: mjaranowska@egov.edu.pl lub kontaktować się telefonicznie z koordynatorką Moniką Jaranowską lub z Referatem Promocji w Urzędzie Miejskim w Mrągowie pod nr 089 741 2111.

Katarzyna Enerlich 

W poprzedniej edycji warmińsko – mazurskiego projektu n@utobus odwiedziło w woj.warmińsko-mazurskim 10 857 osób czynnie uczestnicząc w szkoleniach, bądź korzystając z jego dobrodziejstw. Zgodnie z najnowszymi danymi internet jest bardziej rozpowszechniony na Białorusi niż w Polsce - podaje strona internetowa www.internetworldstats.com. Na Białorusi dostęp do sieci ma 35,1 proc. społeczeństwa, zaś w Polsce tylko 29,9 proc.


Informacja o programie MSWiA znajduje się na stronie www.nautobus.gov.pl