Jazz Club Mrągowo zaprasza na wyjątkowy koncert Waldemara Śmiałkowskiego. Wyjątkowy, gdyż pierwszy w jego rodzinnym mieście. 9 październik godz. 19.

Waldemar Śmiałkowski wystąpi razem z dwójką Mrągowian: Ewą Orzech, solistką, znaną z niezwykle mocnego i dźwięcznego głosu i Andrzejem Czamarą - uzdolnionym gitarzystą, obecnie muzykiem Czerwonego Tulipana.

Waldemar Śmiałkowski to poeta, pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Pochodzi z Mrągowa, od 1993 r. mieszka we Wrocławiu. Debiutował w warszawskich Hybrydach w 1989 r. podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej. Jest laureatem i gościem większości festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej w Polsce. Jego twórczość znajduje uznanie publiczności i krytyki, niejednokrotnie bywa prezentowana na antenach tvp. Od wielu lat związany jest z audycją Janusza Deblessema "Gitarą i piórem" w radiowej "Trójce". Bywał częstym gościem krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami". Od wielu lat gra samodzielne recitale. Jest zdobywcą głównej nagrody im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej - Oppa 1998. Wydał w 1999 r. maksi-singiel z czterema utworami i nagrał recital dla TVP2 pt. "Diamenty w twoich oczach" (czerwiec 2000 r.). Jest bohaterem radiowego reportażu "Parerga - dzieło uboczne" Mariusza Marksa. W 2007 roku nagrał swój pierwszy autorski album pt. "Przypominanie". Sam o sobie mówi: "Żyję w dur, gram raczej w moll - jestem szczęśliwym posiadaczem wrażliwości."


Kontakt:
Jazz Club
ul. Roosevelta 23
11-700 Mrągowo
tel. (089) 741 35 63
http://jazz-club.swiatagaty.pl