Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej i Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zgłosiły Piknik Country do konkursu organizowego przez Polską Organizację Turystyczną na najlepszy produkt turystyczny 2008.

23.09.2008 r. Kapituła Konkursu etapu wojewódzkiego wytypowała Piknik Country do etapu ogólnopolskiego.

Piknik Country w Mrągowie, żeglarskie regaty Bezpieczne Mazury oraz cykl imprez lotniczych na lotnisku w Wilamowie pod Kętrzynem - te trzy imprezy będą reprezentowały Warmię i Mazury w ogólnopolskim konkursie na najlepszy produkt turystyczny roku 2008.


W tym roku kapituła skupiająca urzędników i specjalistów od turystyki postawiła na produkty, które przebiły się w mediach ogólnokrajowych i przyciągnęły turystów także spoza regionu. Było o co walczyć, bo najlepszy może liczyć na darmową kampanię promocyjną idącą w setki tysięcy złotych.

Piknik Country to już klasyk. Jednak w tym roku jego notowania wzrosły dzięki nowej atrakcji, o którą postarały się władze miasta, czyli westernowe miasteczko. - Widać, że w Mrągowie mają pomysł na tworzenie całościowego produktu i przyciąganie turystów nie tylko na czas imprezy, ale także poza sezonem - wyjaśnia Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Doceniony został także cykl imprez na lotnisku w Wilamowie. Ich organizatorom przez kilka ostatnich lat udało się wyrobić markę rozpoznawalną w całym lotniczym środowisku, w dodatku przyciągają one coraz więcej widzów i turystów. W tym roku atrakcją lata na lotnisku pod Kętrzynem był europejski zlot słynnych dwupłatowych Antków i pokazy akrobacji lotniczych. - Dzięki temu pokazaliśmy, że mamy w regionie lotniska, które są one przygotowane do przyjmowania turystyki biznesowej - dodaje Klimczak.

Uznanie zyskał też profesjonalizm z jakim zostały zorganizowane regaty PGNiG Bezpieczne Mazury. Impreza była pokazywana w mediach ogólnopolskiej, a w przyszłości ma być relacjonowana także w stacjach europejskich.

Konkursowe jury nie zapomniało o jednej z najgłośniejszych imprez na Warmii i Mazurach, czyli pucharze świata w siatkówce plażowej. Impreza w Starych Jabłonkach będzie regionalnym kandydatem do prestiżowego Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.

 


Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn