W związku z żałobą narodową po katastrofie w Smoleńsku koncert Zespołu Horpyna przełożony został na 11 maja 2010 r. godz. 18:00 (miejsce koncertu Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie).

Osoby, które nie są zainteresowane nowym terminem proszone są o zwrot biletu w miejscu nabycia. Bilet upoważnia do wstępu na koncert w dniu 11 maja 2010 r.


Ukraińskie pieśni w folkowej aranżacji będzie można usłyszeć 13 kwietnia 2010 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Turystyki. Przed mrągowską publicznością ponownie wystąpi Horpyna, olsztyński zespół grający ukraiński folk-rock.

Grupa istnieje od 1999 r. Uznanie publiczności zdobyli m.in. na Festiwalu Piosenki Kresowej w Mrągowie, Piosenki Polskiej w Opolu oraz Benefisie Bogusława Kaczyńskiego. Zakorzenieni głęboko w tradycji, zaklinają rzewnym śpiewem i porywającym rytmem, przenosząc słuchacza w świat kresów. Silne i donośnie głosy członków zespołu współgrają z pełnymi energii, typowymi dla ukraińskiej nuty, instrumentami: akordeonem, skrzypcami, perkusją, puzonem, fletem i gitarami. Całość tworzy wspaniałe show i niezapomniany klimat.
   
Koncert ma charakter charytatywny. Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Chorych „AMICUS”. Całkowity dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu łóżek rehabilitacyjnych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie, przy którym działa Stowarzyszenie. Jest to kontynuacja idei z roku ubiegłego, gdzie ten sam cel przyświecał występowi Jarosława Chojnackiego, szczycieńskiego barda.

Wstęp: 13 zł. Bilety do nabycia od 22 marca w Centrum Promocji MAZUR TRAVEL przy ul. Królewieckiej 45A/2 w Mrągowie oraz w barze "Potop" przy ul. Roosevelta 22 w Mrągowie.

Serdecznie zapraszamy.