Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników żywego słowa do udziału w najstarszym i najbardziej prestiżowym 55. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu miejskim.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Obejmuje różnorodne formy prezentacji, takie jak: turniej recytatorski, „wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej. Eliminacje miejskie 55.OKR odbędą się 16 kwietnia (piątek), o godz. 12.00 w CKiT w Mrągowie. Jego laureaci będą reprezentować nasz rejon 18 kwietnia w Kętrzyńskim Centrum Kultury.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki gdzie otrzymać można konkursową kartę zgłoszeń. Wypełnione karty należy dostarczyć także do Centrum Kultury do dnia 9 kwietnia.

Młodsi miłośnicy poezji mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”, który kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Centrum Kultury i Turystyki jest organizatorem dwóch etapów konkursu: eliminacji miejsko – gminnych, które odbędą się 16 kwietnia i eliminacji rejonowych – 14 maja. Zwycięzcy 2 etapu będą reprezentować nasz rejon na szczeblu wojewódzkim w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 11 czerwca 2010 r., o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy do udziały w konkursach!!!

Centrum Kultury i Turystyki
ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo
tel. (89) 743 34 50
www.ckit.mragowo.pl