Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym tytułem, który lada moment pojawi się na rynku. Mam nadzieję, że ten tytuł się Państwu spodoba i że w okresie wakacyjnym będzie dla Państwa najlepszym przyjacielem, tym bardziej, że album jest naprawdę piękny, a fotografie zapierają dech w piersiach. Premiera rynkowa przewidziana jest na 16 kwietnia.  Wielkie Jeziora Mazurskie kandydują do miana światowego cudu natury. W konkursie szwajcarskiej fundacji New 7 Wonders pokonały kilkuset  rywali z całego świata  i walczą w finale o wejście do ścisłej siódemki. Chciałoby się rzec: cudze chwalicie swego nie znacie!

Warmię i Mazury wymienia się często jednym tchem. Położone obok siebie i podobne krajobrazowo krainy mają wiele wspólnego, inaczej jednak toczyły się ich losy i inne piętno odcisnęła na ich dzisiejszym obrazie ludzka działalność. Obie jednak stanowią fascynujący skarbiec, którego klejnoty odkrywa na niezwykłych fotografiach
Waldemar Bzura (mieszkaniec Krutyni, pracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego). Wspaniałe zabytki – świadkowie burzliwej nieraz historii tych terenów, sanktuaria i przydrożne kapliczki, krajobrazy, które na stałe wpisały się w świadomość Polaków jako ojczyste, zapomniane cmentarze, dróżki zagubione wśród pól zboża przetykanego makami, białe żagle na jeziorach i kajaki na Krutyni – to „ludzka” strona Warmii i Mazur. Drugie ich oblicze – świat przyrody, chroniony w rezerwatach i ukryty w leśnych głuszach – jest może jeszcze bardziej oszałamiające. Rośliny, te dobrze znane i te niespotykane nigdzie indziej w Polsce, oraz cieszące się wciąż wolnością i czystym środowiskiem naturalnym zwierzęta w niezwykłych ujęciach oddanego pasji fotografa, piękne zakątki, do których rzadko trafiają turyści.

Z fotografiami współgrają teksty dr. Jerzego Kruszelnickiego, pracownika Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki tekstowi w wersji polsko-angielsko-niemieckiej  album stanowi najlepszą artystyczną prezentację naszego polskiego Cudu Świata.

Więcej  na www.bialykruk.pl