20 lipca o godz. 18.00 CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI zaprasza na Plac Unii Europejskiej w Mrągowie na tegoroczny FESTIWAL GOLONKI.
 
Impreza dla smakoszy golonki oraz wszystkich, którzy lubią się dobrze bawić. Festiwal jest kulinarnym świętem połączonym z występami kapel folkowych i biesiadnych oraz wspaniałą okazją do prezentacji firm gastronomicznych. W tym roku zagrają zespoły TUHAJ-BEJ i THE BARDONS.
 
18.30 TUHAJ-BEJ
Zespół grający folk-rock inspirowany klimatem ukraińskiej muzyki ludowej. Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki Wschodu z nowymi, rytmicznymi brzmieniami. Instrumenty typowe dla folku jak sopiłka i akordeon, mocne brzmienie gitar i perkusji, lirycznie wykonane dumki, jak również żywiołowe aranżacje znanych utworów ludowych, cieszą się dużym uznaniem i energią wśród publiczności. W maju 2007 zespół zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, w lipcu natomiast stanął na tym samym podium podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Folkowego w Ostródzie.
 
20.00 THE BARDONS
Formacja jest połączeniem żywiołów tradycyjnych instrumentów (skrzypce, akordeon) z żywą perkusją, głębokim basem i ciekawym wokalem. W większości są absolwentami uczelni muzycznych. Swoją muzykę określają jako Rock-Violin.
 
Golonkę w różnych postaciach serwować będą: Hotel ANEK, Gościniec MOLO, Pensjonat Wileński z Mrągowa oraz KRYS-STAN z Olsztyna, którzy wezmą udział w konkursie na "najsmaczniejszą golonkę".