Zapraszamy na spektakl do Mikołajek. Odbędzie się on 28 lipca o godz. 20:00 w Hotelu Gołębiewskim przy ul. Mrągowskiej 34.

Tłumaczenie: Bogusława Góral
Scenografia: Marcin Stajewski
Opieka reżyserska: Jakub Kamieński
Kostiumy: Elżbieta Radke
Światło: Jacek Zygadło
Opracowanie muzyczne: Ola Goetzen
Kierownictwo produkcji: Beata Kowalska & Beata Somerschaf

Obsada:
Małgorzata Pieńkowska
Małgorzata Niemirska
Joanna Jeżewska
Kinga Tabor
Joanna Pokojska

Bilety w cenie 60 zł.

Sprzedaż:
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, ul. Warszawska 26, tel. (89) 743 34 50 (pon.-pt. 10:00-17:00)
Informcja Turystyczna w Mikołajkach, pl. Wolności 3, tel. (87) 421 68 50
Recepcja Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach (od 26 lipca)
www.ebilet.pl

Informacja i rezerwacja telefoniczna: 516 946 165

Autor sztuki Daniel Dan Gordon jest w świecie taeatru już 25 lat, napisał sześć sztuk, najwięcej sukcesów osiągnęła PRUNNING THE FAMILY TREE – WIĘZI RODZINNE. Sztuka-finalistka Eugene O' Neill Centers National Playwrights Conference 1998. Po raz pierwszy wyprodukowana w 2003 roku przez Michigan State University College of Arts and Letters. Wygrała konkurs nowych sztuk Heller Theatre w 1998 roku. Jej premiera odbyła się w ramach dorocznej konferencji OCTA.

Wystawiana na terenie całych Stanów Zjednoczonych cieszy się niesłabnącą popularnością, jest grana i sprzedawana przy pełnych salach, co jak na filmową Amerykę jest nie lada wyczynem. Spektaklowi towarzyszą znakomite recenzje i owacyjne przyjęcie publiczności.

To jeden z powodów, dla których Małgorzata Pieńkowska zdecydowała się na produkcję polskiej prapremiery i pewna jest, że w przyzwyczajonej do dobrej rozrywki Polsce publiczność przyjmie spektakl entuzjastycznie.

Sztuka ta, to bardzo ceniony i rzadki gatunek czarnej komedii absurdu. Doskonale skonstruowana intryga, wciągająca widza w pozornie banalny świat czterech kobiet – babci, dwóch córek i wnuczki, od pierwszych minut wywołuje salwy śmiechu przeplatane refleksją i skupieniem. Będąc inteligentną i doskonale zagraną farsą, wypełnia niszę na polskim rynku teatralnym – jest sztuką zabawną i dramatyczną zarazem. Bawi i zmusza do refleksji.