Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców, zarówno amatorów, jak i licencjonowanych zawodników oraz kibiców, do udziału w tegorocznej Motomajówce, która odbędzie się w sobotę 4 maja na Torze Rajdowym w Mikołajkach. Jednym z głównych punktów imprezy będą zawody w formule Rallysprintu, podczas których kierowcy zmierzą się  z 2,5 -  kilometrową próbą sportową na bardzo wymagającym torze, znanym z eliminacji RSME - Rajdu Polski. 

Podobnie jak w zeszłym roku „Motomajówka” będzie miała również wymiar charytatywny. Po raz kolejny będziemy zbierać fundusze dla  Łukasza Nowakowskiego, który nadal znajduje się  w śpiączce po ciężkim wypadku samochodowym i w dalszym ciągu potrzebuje ogromnej pomocy. Ostatnio pojawiła się szansa na Jego pobyt i rehabilitację w krakowskiej klinice i wspólnie możemy to urzeczywistnić. Poprosiliśmy ponownie o pomoc Krzysztofa Hołowczyca, który i tym razem zgodził się wziąć udział w naszej imprezie, wspierając swoją osobą akcję „RAZEM Z HOŁKIEM BUDZIMY ŁUKASZA – EDYCJA II”.

Popularny HOŁEK zaprezentuje swoje umiejętności podczas jazd pokazowych, a przede wszystkim każdy uczestnik „Motomajówki 2013” będzie miał niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w licytacji i spełnienia swojego marzenia - przejażdżki rajdówką z samym Mistrzem. Oczywiście cały dochód z licytowanych przejażdżek przekazany zostanie dla Łukasza Nowakowskiego. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można nabyć książkę „Piekło Dakaru” autorstwa Krzysztofa Hołowczyca i Juliana Obrockiego.

Całość uzupełni szereg atrakcji dodatkowych oraz program przygotowany przy współpracy automobilklubu z Powiatową Komendą Policji w Mrągowie promujący zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Z myślą o tegorocznym Rajdzie Polski zamierzamy także promować i propagować zasady bezpiecznego kibicowania.

Dodatkowo, chcąc rozszerzyć akcję pomocy dla Łukasza, dzień wcześniej, czyli w piątek 3 maja od godz. 16:00 na Torze w Mikołajkach odbędzie się charytatywny coodrive, podczas którego będzie można odbyć przejażdżkę na prawym fotelu pilota autem rajdowym, z której dochód również powędruje do potrzebującego.

Tegoroczną Mikołajską „Majówkę” oraz „Motomajówkę 2013”, medialnie wesprze Radio Zet, Radio Planeta, Antyradio, a także Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji inspektor dr Mariusz Sokołowski.

Nie może Was zabraknąć na Torze Mikołajki!