To już 32 edycja legendarnego Pikniku Country & Folk! Nowy amfiteatr, międzynarodowi i rodzimi artyści czyli weekend najlepszej zabawy! Od lat impreza gromadzi tysiące fanów oraz największe gwiazdy muzyki country, folk, bluegrass, oraz rockabilly. Ostatnia edycja była najbardziej udanym, ale też i najbardziej eklektycznym pod względem muzycznym Piknikiem w dziejach. Ta edycja zapowiada się jeszcze barwniej!


WIECZÓR ROCKABILLY - PIĄTEK 26.07

Na pierwszy dzień Festiwalu zaplanowaliśmy święto Rockabilly – nurt muzyczny bezpośrednio poprzedzający pojawienie się rockn’rolla. Za pierwsze nagrania tego gatunku uznaje się utwory powstałe w czasie sesji Elvisa Presleya w wytwórni Sun Sama Phillipsa. Również wczesne nagrania Jerry'ego Lee Lewisa, Johnny'ego Casha czy Roya Orbisona. W Piątkowy wieczór wystąpi m.in. uważana za najlepszy europejski zespół szwedzka grupa Fatboy, ogromną dawką energii rozgrzeje nas polski band Zgredybillies, gościnnie z Mariuszem Kalagą, oraz niemiecki zespół rockabilly The Pyronix. Nie zabraknie też Cezarego Makiewicza oraz tradycyjnego country prosto z Nashville pod postacią Raya Scotta w duecie z Lonstarem. Wieczór ukoronuje prawdziwy góralski folk w wydaniu Zakopowera.

WIECZÓR BLUEGRASS - SOBOTA 27.07

Bluegrass to żywa, pełna energii muzyka. Styl ten został rozpropagowany przez Billa Monroe'a z zespołem The Bluegrass Boys. Uprawiany był też przez Earla Scruggsa, Chubby'ego Wise'a  i Lestera Flatta. Stolicą tego stylu był stan Kentucky. W sobotni wieczór pozostaniemy pod niewątpliwym wpływem brzmień banjo, gitary i mandoliny. W planach m.in. występ norweskiej grupy Clutterbillies, amerykańsko-niemieckiego składu NightHawk, oraz Alicji Boncol. Gwiazdami wieczoru będą 2 amerykańskie bandy, Larkin Poe – czyli siostry Lovell, tworzące unikalną wersję country, oaz zespół Modern Earl - reprezentanci amerykańskiego southern-rocka i outlaw country. Nie zabraknie też polskiego akcentu w postaci nowej grupy PowerGrass, czy zespołu PutOnRock z Jerzym Grunwaldem na czele.

PIKNIK COUNTRY & FOLK - NIEDZIELA 28.07

Muzyka country nie istniałaby bez warkotu silników i odgłosu rur wydechowych. Po raz pierwszy w historii festiwalu zaplanowaliśmy specjalny niedzielny projekt  „Riders’ Night ”. Podczas tego wieczoru nadamy Piknikowi trochę bardziej rockowego pazura. Na scenie Amfiteatru pojawią się takie zespoły jak:

DŻEM
ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY
PATRYCJA MARKOWSKA
WILKI
MANSON BAND
HAMAK
SEBASTIAN RIEDEL & CREE
PUTONROCK
CARDIOBAND

Decyzja o mocniejszym akcencie związana jest z wieloletnią tradycją organizowania w mieście Parady Country – nieodłącznego elementu Festiwalu. Wtedy Miasto Mrągowo zostaje przejęte przez truckerów, motocyklistów i harleyowców. W samo południe tysiące chopperów, setki starych aut, wielkich trucków oraz innych przyciągających uwagę pojazdów przejmuje ulice miasta. Skoro cały dzień mija pod znakiem warkotu rur wydechowych,  więc w tym roku ukoronowaniem niedzieli będzie mocny rockowy koncert.


Ważna wiadomość dla wszystkich wybierających się do Mrągowa na RIDERS’ NIGHT! Niedzielny koncert będzie transmitowany na żywo na antenie POLSATU!!!!


PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE

COUNTRY NA WOJSKOWO

PARADA COUNTRY