Wszyscy amatorzy luźnych nawierzchni mogą już zacierać ręce. W niedziele 1 września będą mieli okazję uczestniczyć w rajdowym święcie, bowiem na mazurskich trasach odbędzie się Memoriał im. Mariana Bublewicza, czyli 37 edycja kultowego Rajdu Kormoran! Będzie to jednocześnie inauguracyjna runda cyklu Szuter Cup.

W tym sezonie Rajd Kormoran przenosi się na wschód – w okolice Mrągowa, gdzie zlokalizowana będzie baza imprezy. Już za kilkanaście dni w tym słynnym i urokliwym mieście będzie tętnić rajdowe serce naszego kraju. Charakterystyka tamtejszych odcinków specjalnych jest bardzo zbliżona do szutrowych dróg znanych z Rajdu Polski, który zresztą ruszy już dwa tygodnie później z trasami przebiegającymi w tym roku również nieopodal wspomnianego Mrągowa. Na Kormoranie można więc spodziewać się wielu zawodników z czołówki RSMP, którzy będą szlifować formę przed polską eliminacją europejskiego czempionatu. Pasjonaci sportów motorowych będą mogli cieszyć oczy nie tylko widokiem rajdówek sunących po odcinkach rajdu, ale też przepięknymi mazurskimi plenerami.

Planowane do pokonania są 3 odcinki specjalne (każdy o długości ok. 5 km), przejeżdżane czterokrotnie. W ramach rajdu rozegrane zostaną dwie rundy cyklu Szuter Cup. Liczba startujących będzie ograniczona do 30 załóg.

Imprezę organizuje Olsztyński Klub Rajdowy, przy wsparciu Mrągowskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Sponsorem tytularnym jest firma Inter Cars.

Więcej informacji na stronie http://www.olsztynskiklubrajdowy.pl/


Zachęcamy także do aktywności na Facebooku:

•          www.facebook.com/events/592915570761338/?fref=ts

•          www.facebook.com/SzuterCup.

Do zobaczenia na Mazurach!

Źródło: www.mragowo.pl