Pieszo po górach Warmii i Mazur to propozycja Klubu Turystyki Górskiej GRAŃ z Olsztyna na aktywne spędzenie ostatniej niedzieli września w okolicach Mrągowa.

Trasa rajdu: Olsztyn dworzec PKS - przejazd do Mrągowa - Mrągowo dworzec PKS - Góra 4 Wiatrów - spacer dookoła jeziora Czos (lub rejs promem przy niesprzyjających warunkach pogodowych) - zwiedzanie Mrągowa- dworzec PKS- powrót do Olsztyna (trasa ok. 15 km).

Zbiórka uczestników: godz. 8.30 na dworcu PKS w Olsztynie (przy kasach) Powrót do Olsztyna ok. godz 19. Ceny biletów ok. 25 zł (w obie strony). Tylko członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW, pozostałe osoby muszą ubezpieczyć się we własnym zakresie. Udział w imprezie jest bezpłatny. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.  Rajd pieszy z cyklu: "Góry Warmii i Mazur" odbędzie się w niedzielę - 29.09.2013 r.

Rajd dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz z Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień. W trakcie imprezy można zdobywać Odznakę Turystyki Pieszej (http://www.mazury.pttk.pl/odznaki-pttk.html).

Organizator rajdu: Klub Turystyki Górskiej GRAŃ z Olsztyna.