Wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje pasje, zdobyć nowe doświadczenia, nauczyć się czegoś interesującego, spotkać ciekawe osoby czy wystąpić przed publicznością albo po prostu aktywnie spędzić czas Centrum Kultury i Turystyki proponuje udział w zajęciach.

Zapoznaj się z propozycjami w tym sezonie i znajdź coś dla siebie!

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Informacje oraz zapisy w siedzibie Centrum (dział organizacji imprez, I piętro), tel. 89 743 34 53.


Teatr Mańja
Zajęcia teatralne skierowane do dzieci i młodzieży poprowadzi aktor Sebastian Badurek. Teatr kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Zajęcia uczą  poprawnej wymowy, interpretacji tekstu, wyrażania emocji. Ich efektem jest wystawienie spektaklu. Chętne osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 20 września o godz. 15.00 w sali teatralnej.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
Zajęcia tańca współczesnego skierowane są do młodzieży i odbywają się 2 razy w tygodniu. Choreografem zespołu jest Marta Szymborska. Grupa prezentuje swoje dokonania na mrągowskiej scenie oraz na przeglądach tanecznych, a jej członkowie biorą udział w warsztatach oraz projektach tanecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 15.00 w sali baletowej. Wiek uczestników od 12 lat.

HIP-HOP / breakdance
Na zajęcia  taneczne w technice hip-hop oraz pokrewnych, które poprowadzi Izabela Andrearczyk zapraszamy w środy od 2 października o godz. 14.30 – grupa dziecięca JUMP, o godz. 16.00 grupa młodzieżowa ROCKING STEPS.

Teatr Światła
Propozycja skierowana do młodych fascynatów sztuki niekonwencjonalnej, chętnych do tworzenia grupy tańca z ogniem. Zajęcia uczą technik fireshow przy użyciu różnych sprzętów aby w przyszłości tworzyć widowiska świetlne. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne 27 września o godz. 15.00 w sali widowiskowej CKiT. Zajęcia prowadzi Justyna Zapała.

Zajęcia plastyczne / warsztaty WITRAŻU
Zajęcia plastyczne prowadzone przez Dorotę Kruszewską skierowane są do młodzieży zainteresowanej nauką rysunku i malarstwa. Odbywać się będą od 2 października w środy o godz. 16.00 w pracowni plastycznej.

Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15 roku życia proponujemy odpłatne warsztaty witrażu metodą Tiffany’ego. Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami projektowania i wykonywania witrażu, przedmiotów codziennego użytku, upominków, biżuterii itp. z wykorzystaniem dostępnych wzorów oraz własnych pomysłów. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po 4 godziny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 30 września o godz. 16.00 w pracowni plastycznej.

Zajęcia rękodzielnicze - decoupage
Zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze, które poprowadzi Alicja Naworska-Kotelon. Młodzieży i dorosłym proponujemy zajęcia z techniki decoupage, czyli zdobienia przedmiotów, polegającego na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych. Rozwinięciem tej techniki jest decoupage malarski dający jeszcze większe możliwości rozwoju osobistego, wyrażenia siebie poprzez sztukę. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 3 godziny, opłata za zajęcia wynosi 45 zł miesięcznie i stanowi opłatę za materiały niezbędne do ich realizacji. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 24 września o godz.  17.00 w sali plastycznej

Chór KAMERTON
Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób nieco starszych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe czyli „muzyczny bukiet” z minionych lat. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od października.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA
Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regiec - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli,  uświetniają większość miejskich uroczystości. Próby odbywają się w sali na piętrze: poniedziałki i środy o godz. 18.00 w sali na piętrze. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.
Pracownia muzyczna
Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną realizować swoją muzyczną pasję.  Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zgłoszenia przyjmujemy od 23 września. Wszystkie osoby chętne zapraszamy na spotkanie organizacyjne, w poniedziałek 23 września o godz. 15.30. Opiekunem pracowni jest Alicja Naworska-Kotelon.

Młodzi Animatorzy Kultury

Projekt ma na celu przygotowanie młodzieży do pracy w charakterze animatora kultury. Uczestnicy mają możliwość włączania się w prace koncepcyjne oraz realizację imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz podejmują własne działania i inicjatywy. Spotkania odbywają się od września w środy o godz. 15.00 w sali kameralnej. Grupą opiekuje się Alicja Naworska-Kotelon.

Aerobik oraz zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa 
 
Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie poprowadzi Agnieszka Dobrosielska – instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i środy o godz. 19.00 (I grupa) oraz we wtorki i czwartki (II grupa). Na zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.

Źródło: www.ckit.mragowo.pl