"Kiedyś to ja miałam nogi" - wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota - przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tę ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

Spektakl "Kalino malino czerwona jagodo" to kolorowa, radosna i  wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii.

Przedstawienie nie tylko sięga do źródeł teatru, ale pokazuje go w najczystszej postaci. Młode aktorki świetnie łączą talent dramatyczny i wokalny. Klimat doskonale buduje dwuosobowy zespół muzyczny grający na egzotycznych instrumentach: melodionie i ukulele. (Jan Bończa-Szabłowski, „Rzeczpospolita”)

 

spektakl KALINO MLINO CZERWONA JAGODO - 25 października godz.19.00

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia: Joanna Gawrońska
Kostiumy: Joanna Gawrońska
Muzyka:  Piotr Tabakiernik, Bartosz Ługowski
Ruch sceniczny: Iwona Pasińska
Produkcja: Katarzyna Krapacz
Producent: Studio Teatralne Koło
Koproducent: Teatr Ochoty
Asystent reżysera: Olga Stefańska

Obsada:   
Aleksandra Grzelak (Werka)
Olga Omeljaniec (Józia)
Natalia Sikora (Aniela)
Diana Zamojska (Tereska)


Bilety w cenie 15 zł szkolny, 20 zł normalny.

Sprzedaż i rezerwacja biletów w CKiT w punckie ksero poniedziałek-piątek w godz. 10.00-17.00 lub pod nr tel. 89 743 34 66

Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: www.ckit.mragowo.pl