Marsz rozpoczynający się z tzw. „zwalonego mostu” przy ul. Słonecznej a kończący się w Słowiczym Wąwozie nad jeziorem Czarnym to propozycja Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” na aktywne spędzenie Narodowego Święta Niepodległości.

- To niezwykle patriotyczne święto jest doskonałą okazją do poznania „małej ojczyzny”- mówi kierownik MCIT, Robert Wróbel - Marsz pieszy pozwoli Mrągowianom poznać nie tylko zabytki czy ciekawsze atrakcje, ale również rzeźbę terenu, trasa przebiega bowiem wąwozami i wzgórzami nad którymi leży miasto.

Spacer trasą Poznaj Mrągowo rozpoczyna się przy plaży przy Osiedlu Grunwaldzkim skąd ruszymy do tzw. „zwalonego mostu” przy ul. Słonecznej, dalej Wielkim Ozem Mrągowskim przez Park Sikorskiego (Wieża Bismarka, cmentarz wojskowy), centrum miasta z j. Magistrackim i Ratuszem, promenadą do Amfiteatru Festiwalowego i Źródełka miłości, Festiwalowym Deptakiem (ul. Jaszczurcza Góra), Mrongoville, a kończy się w Słowiczym Wąwozie nad. J. Czarnym. Szlak liczy 12 kilometrów.

Niepodległościowy marsz „Poznaj Mrągowo” odbędzie się w poniedziałek 11 listopada o godzinie 11:00. Zbiórka uczestników na plaży na osiedlu Grunwaldzkim. Na imprezę nie obowiązują zapisy.

Miejsce spotkania uczestników: plaża przy Osiedlu Grunwaldzkim
Termin imprezy: 11.11.2013 (poniedziałek), godz. 11.00
Długość szlaku: 12 km
Przewidywana godzina zakończenia: 16.00
Osoby nieletnie wyłącznie z dorosłym opiekunem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. 89 741 80 39 lub mailowo: info@it.mragowo.pl