Od informacji praktycznych, gdzie warto zjeść i przenocować po prezentacje najciekawszych atrakcji czy kalendarz imprez - pod internetowym adresem www.Mazuria.ru turyści zza wschodniej granicy znajdą praktyczne informację o Mazurach. Ruszył portal promujący nasz region wśród Rosjan.

Kompendium wiedzy o Mazurach w jednym miejscu oraz promocja turystycznych zasobów w Rosji to cel, jaki stawia sobie Mazurski Klaster Turystyczny, który działa w oparciu o Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska”, twórca portalu Masuria.ru. Członkowie organizacji liczą na to, że strona zachęci turystów z Rosji do przyjazdu na Mazury.

- Bliskość granicy z Obwodem Kaliningradzkim i działający od lipca ubiegłego roku Mały Ruch Graniczny sprawiły, że nasi sąsiedzi z Rosji coraz częściej wybierają się z wizytą do Polski. Chcemy wykorzystać tą szansę i zaprosić rosyjskich gości na Mazury. Przyjazd z Kaliningradu do naszego regionu to raptem 140 km podróży. Bliżej jest do Kaliningradu (900 tys. mieszkańców) niż do Warszawy. Rosjanie to dobrzy klienci, którzy preferują, jak na razie, przyjazdy poza tzw. wysokim sezonem turystycznym i przyjeżdżają przez cały rok. Jest to ogromna szansa na zwiększenie ruchu turystycznego poza sezon letni – mówi Robert Wróbel z Mazurskiego Klastra Turystycznego.

Wzmożony ruch turystyczny to wielka szansa dla całej branży turystycznej, bo Rosjanie przyjeżdżają do Polski nie tylko na zakupy, szukają także rozrywki, rekreacji i  odpoczynku.

- Mazury walkę o rosyjskiego turystę na razie przegrywają z Trójmiastem. Pod pewnymi względami Pomorze będzie zawsze atrakcyjne, natomiast także my mamy wiele do zaprezentowania. Portal Mazuria.ru ma to zmienić i zachęcić naszych wschodnich sąsiadów by planowali spędzenie urlopu, weekendu czy sylwestra właśnie w naszym regionie. Dlatego też strona ma domenę rosyjską i jest wyłącznie po rosyjsku  – dodaje Robert Wróbel.

Portal Mazuria.ru został zbudowany w oparciu o dobrze znaną nie tylko wśród mieszkańców regionu, ale i turystów stronę internetową o Ziemi Mrągowskiej- www.it.mragowo.pl. Serwis nastawiony na internatów rosyjskojęzycznych ma przejrzysty układ graficzny i intuicyjną nawigację strony. Kolorystyka portalu nawiązuję do barw rosyjskiej flagi narodowej. Mimo, że pracę nad nową stroną ciągle trwają, ponieważ na bieżąco dodawane są informacje czy zdjęcia, Mazuria.ru już cieszy się sporą popularnością wśród Rosjan. 

- Do tej pory, zaledwie po kilku dniach funkcjonowania, naszą rosyjskojęzyczną witrynę odwiedziło 30 unikalnych użytkowników, wykonując ponad 600 odsłon. Pamiętajmy jednak, że  strona jest cały czas w budowie a z dnia na dzień rośnie jej popularność -  dodaje Robert Wróbel.

Mazuria.ru docelowo ma stać się nowoczesnym, multimedialnym portalem o regionie, który przyciągnie zarówno amatorów imprez oraz wrażeń jak i spragnionych ciszy czy spokoju turystów z Rosji.

 

www.mazuria.ru