Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (Elwira Romańczuk) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji.


Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg. Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Spektakl "SEPARACJA?" - 12. listopada o godz. 17.00 

Farsa małżeńska w trzech aktach


Producent spektaklu:
Scena ”Rode” Kraków-Rzeszów

Reżyseria: Elwira Romańczuk
Scenografia: Lidia Hardulak
Muzyka: Maria Natalia Rajkin

Obsada:
Joanna Kowalska - Elwira Romańczuk
Patryk Kowalski - Mariusz Marczyk 


Czas trwania spektaklu: 2h /w tym 10 min. Przerwy po 1 i 2 akcie/
Bilety w cenie 20 zł
Sprzedaż i rezerwacja biletów w CKiT w punckie ksero poniedziałek-piątek w godz. 10.00-17.00 lub pod nr tel. 89 743 34 66.