Centrum Kultury i Turystyki zaprasza miłośników dobrego kina na czwartkowe spotkania w kinie Zodiak. Spotkania odbywają się ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego KADR 35.

16 stycznia o godz. 17.30, zapraszamy Państwa na film "WYSOCKI", reżyseria: Piotr Buslov, scenariusz: Nikita Vysotskiy, produkcja: Rosja.

„Wysocki” – film fabularny oparty na faktach z życia rosyjskiego poety, pieśniarza i aktora. Opowiada o kilku najbardziej dramatycznych dniach z życia artysty. Zastajemy bohatera u szczytu sławy, kiedy to (końcu lat 70-ych) Wysocki był najpopularniejszą osobowością w Związku Radzieckim, idolem milionów ludzi. Ale jego siły są na wyczerpaniu. Czuje zmęczenie, osłabienie i zanik zdolności do pisania wierszy.

bilety w cenie - 11 zł

 Zachęcamy Państwa do obejrzenia wykazu tytułów filmów zamieszczonych na stronie SKSiL (zob.), które moglibyśmy obejrzeć w kinie Zodiak i zgłaszania propozycji repertuarowych na adres info@ckit.mragowo.pl. Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin. Strukturę Sieci tworzą kina, które zobowiązały się do realizowania programu SKSiL w umowach zawartych z operatorem Sieci - Filmoteką Narodową, która w zamian wspiera finansowo działalność programową kin oraz ułatwia im dostęp do pożądanego - z punktu widzenia programu Sieci - repertuaru kinowego. Program Sieci jest finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteki Narodowej.