Jest szansa, że w Marcinkowie koło Mrągowa powstanie jedyna na Mazurach Motylarnia. Sukces nietuzinkowego pomysłu w dużej mierze zależy od ludzi dobrej woli, bo realizacja projektu jest na etapie zbierania finansów. Państwo Markiewicz zapewniają, że Polak Potrafi i dzięki internetowej platformy pod tą samą nazwą chcą pozyskać fundusze na mazurską motylarnię.

 „Motyle Mazurskich Łąk” to nazwa projektu zgłoszonego na portalu polakpotrafi.pl, platformy służącej do finansowania kreatywnych, ciekawych i niepowtarzalnych projektów. Witryna ma pomóc Państwu Markiewicz z Marcinkowa koło Mrągowa uzyskać finansowanie społecznościowe na jedyną na Mazurach motylarnie.

Pomysłodawcy na zebranie funduszy w serwisie polakpotrafi.pl mają czas do 20 kwietnia 2014 roku. Jeśli do trzeciej niedzieli kwietnia wymagana kwota nie zostanie osiągnięta, wszyscy darczyńcy otrzymają całość wpłaconych środków z powrotem. Na unikatową atrakcję turystyczną, a zarazem ogromną pomoc dla zanikających gatunków motyli potrzebne jest 12 000zł. Osoby, które chcą wesprzeć ideę powinny wejść na stronę: http://polakpotrafi.pl/projekt/motyle-mazurskich-lak i z prawej strony portalu zadeklarować kwotę, jaką chcą przekazać na realizacje projektu. Jeżeli Państwu Markiewicz uda się zebrać potrzebne pieniądze to 12 lipca 2014r. na terenie Ogrodów Pokazowych w Marcinkowie zostanie otwarta „Motylarnia. Hodowla motyli mazurskich łąk”.

 

 

Projekt „Motylarnia. Hodowla motyli mazurskich łąk”. zakłada powstanie miejsca otwartego dla wszystkich miłośników przyrody, gdzie będzie można uczestniczyć w warsztatach związanych z tematyką motyli.  Przede wszystkim stanie tu miejsce ochronne dla nielicznych już gatunków motyli z naszego regionu. Planowana jest również ścieżka dydaktyczna oraz stała wystawa edukacyjna.