Na terenie „Mazurskie Morza” powstał Fundusz Organizacji Pozarządowych. Dzięki innowacyjnemu instrumentowi wsparcia stowarzyszenia działające na terenie 6 gmin z naszego województwa na realizację planowanych przedsięwzięć będą mogły pożyczać pieniądze na atrakcyjnych warunkach.

Funduszu Organizacji Pozarządowych powstał w ramach Lokalnej Grupy Działania „Mazurskie Morze” i będzie wspierał trzeci sektor działający na terenie sześciu gmin leżących wokół jeziora Śniardwy (Biała Piska, Mikołajki, Orzysz, Piecki, Pisz, Ruciane-Nida).

Nowy instrument wsparcia daję stowarzyszeniom z „Mazurskiego Morza” dostęp do kapitału, do którego z różnych powodów nie mogły uzyskać z innych źródeł. Pożyczki na atrakcyjnych warunkach pozwolą organizacjom pozarządowym z obszaru działania koordynatora funduszu na realizację planowanych przedsięwzięć.

 LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „MAZURSKIE MORZE”
KRS: 0000312625


FUNDUSZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH (FOP)

Wspieraj realizację kreatywnych pomysłów


Zostań współtwórcą lokalnego Funduszu Organizacji Pozarządowych.
1% Twojego podatku może pomóc lokalnym stowarzyszeniom.
Nic nie tracisz! Przyczyń się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.


DLACZEGO TWORZYMY FOP?
Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, pomoc osobom niepełnosprawnym, profilaktyka zdrowotna, organizacja imprez kulturalnych, rozrywkowych, sportowych – to tylko niektóre przykłady działalności organizacji pozarządowych. Tu nie liczy się zysk. Tu liczy się człowiek i jego aktywność. Do tego potrzebne są także pieniądze. A z tym zawsze krucho. Fundusz Organizacji Pozarządowych to pomysł na to, aby pomóc organizacjom pozarządowym.

Jak to będzie działało?
Barierą ograniczającą stowarzyszenia w realizacji pomysłów jest brak dostępnych dla małych organizacji, źródeł finansowania. Zapisy wielu programów/konkursów wymagają od organizacji wniesienia własnego wkładu finansowego. Część programów wymaga pełnego sfinansowania działania z własnych środków i dopiero zwraca poniesione nakłady. Niewiele jest organizacji, które mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w takiej sytuacji. Właśnie wtedy Fundusz Organizacji Pozarządowych zapewni pieniądze na realizację projektu do momentu uzyskania refundacji wydatku. Dołoży również wkład własny wymagany przy ubieganiu się o dofinansowanie z różnych źródeł. Dlatego tworzymy Fundusz Organizacji Pozarządowych, który ułatwi stowarzyszeniom korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania do realizacji planowanych działań.

Co możesz zrobić?
Organizacje społeczne dysponują ogromnym potencjałem ludzkim i ciekawymi pomysłami na działania przyczyniające się do rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru, na którym działają. Możesz im pomóc. Czasami jest wszystko oprócz kilku przysłowiowych groszy...

Przekazując 1% swojego podatku na Fundusz Organizacji Pozarządowych pomagasz organizacjom. Wspierasz rozwój lokalny. Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” będzie pomagała stowarzyszeniom aż z 6 gmin (Biała Piska, Mikołajki, Orzysz, Piecki, Pisz, Ruciane-Nida)!