W dniach od 16 – 19 stycznia 2014 r. odbyła się w Wiedniu jedna z największych wystawienniczych imprez Austrii – targi turystyczne Ferien Messe Wien. W tegorocznej edycji targów uczestniczyło ponad 700 wystawców z 70 krajów. Łączna liczba odwiedzających to ponad 150 tysięcy osób. Jak co roku, połączono imprezę turystyczną oraz wystawę samochodową Vienna Autoshow.

Stoisko regionalne Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej po raz kolejny przykuwało zainteresowanie odwiedzających makietą pochylni w Oleśnicy – którą udostępniło Starostwo Powiatowe w Ostródzie. Trzecim uczestnikiem targów z regionu Warmii i Mazur była Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Rynek austriacki nie jest duży, bo liczy ponad 8 mln mieszkańców, ale jest bardzo atrakcyjny. Będąc od kilku już lat uczestnikiem tego wydarzenia, mogę stwierdzić, że zainteresowanie Mazurami rośnie. W Austrii mieszka też dosyć duża polonia, które zna Mazury i jest zainteresowana wypoczynkiem właśnie u nas. Nasz region pojawia się też coraz częściej w ofertach biur podróży. O wzroście zainteresowania świadczy workshop oraz kongres członków Austriackiego Stowarzyszenia dla Turystyki (Österreichische Verein für Touristik ÖVT) w Rynie, które odbyło się pod koniec 2012 roku - mówi Robert Wróbel, prezes LOT „Ziemia Mrągowska”.

Warto podkreślić duże zaangażowanie wiedeńskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w działania promocyjne Mazur. Podziękowania należą się dyrektorowi austriackiego POIT-u Panu Włodzimierzowi Szelągowi oraz Pani Bożenie Plusa, bez których organizacja stoiska narodowego podczas Ferien Messe nie byłaby możliwa.