Mrągowskie kluby i stowarzyszenia sportowe do 24 stycznia 2014 r. mogą zgłaszać kandydatury do miana Najlepszego Sportowca, Trenera, Sponsora, Działacza Sportowego i Drużyny 2013 roku. To pierwszy etap plebiscytu.

Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane w formie ankiet , które wraz z regulaminem dostępne są na stronie www.sportzmieniamragowo.pl, w Referencie Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej, pokój 02 w Urzędzie Miejskim w Mrągowie. Zgłoszenia można przesyłać także drogą elektroniczną na adres promocja@mragowo.um.gov.pl.

Do 24 stycznia 2014 r. można również zgłaszać kandydatów do Kapituły Konkursowej.

Następnie Kapituła, złożona z przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych z naszego Miasta oraz przedstawicieli Rady Sportu wybierze :
- ,,Drużynę Roku", czyli zespół, który może się pochwalić swoimi osiągnięciami,
- ,,Działacza Sportowego Roku”, czyli osobę, która działa aktywnie w obszarze sportu,
- ,,Trenera Roku”, którego kapituła wybierze spośród pięciu szkoleniowców;
- „Sponsor Roku”, którego kapituła wybierze spośród zgłoszonych firm lub osób
- „Najlepszego Sportowca Roku”, gdzie uhonorowanych zostanie 10 zawodników.

Kolejnym etapem będzie wybór  Najpopularniejszego Sportowca Roku., którego dokonają czytelnicy ,,Kuriera Mragowskiego ” oraz portalu www.mragowo24.info.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 28 lutego 2014 r. podczas Mrągowskiej Gali Sportu.

To już IV edycja imprezy, która jest  kontynuacją Balu Sportowca, organizowanego w Mrągowie od 1994 roku. Mrągowską Galę Sportu to wydarzenie podsumowujące i promujące osiągnięcia sportowe oraz popularyzujące sport i aktywność sportową wśród mieszkańców Mrągowa.

Przypomnijmy, że  w ubiegłym roku tytuł Najlepszego Sportowca Roku  został przyznany Patrykowi Piaseckiemu. Zawodnik Renault Eco2 Team był jednym z najlepszych kolarzy amatorów w Polsce w 2012 roku. Sposród trenerów tytuł najlepszego otrzymał Jarosław Jezuit, na co dzień trenujący kolarzy Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego, zaś spośrod działaczy sportowych ,od wielu lat wspierajacy mragowskich piłkarzy - Alfred Siwik. Podczas zeszłorocznej gali przyznane zostały także tytuły Najpopularniejszego Sportowca Mrągowa, którym okazał się piłkarz Błażej Borowski. W kategorii Najlepsza Impreza Sportowa po raz kolejny zwycięstwo odniosła NMR Streetball Challenge. Sponsor Roku 2012 to Jerzy Tanajewski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Budextan. Drużyną roku została rowerowa grupa Renault Eco2 Team.

Źródło:www.mragowo.pl