Już w niedzielę (12 stycznia) od rana na ulicach Mikołajek kwestować będą wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami. Rusza Wielka Orkiestra Świątecznej  Pomocy. Muzyczny, mikołajski finał odbywać będzie się w Centrum Kultury "Kłobuk". Gwiazdą wieczoru będzie Tuhaj Bej.

Źródło: http://www.tuhajbej.pl/

 

Koncerty, poczęstunek i występy artystyczne trwać będą już od godziny 14.00. Wystapią nie tylko uczniowie mikołajskich szkół, ale także takie zespoły jak: Chameleon, Aniołki Magnusa, Freewolni, Old But Spry. Znacznie wcześniej, bo już o godzinie 9.00 rozpocznie się IV Turniej Halowej Piłki Nożnej, do którego zgłosiło się 12 amatorskich drużyn. Miejscem rozgrywek jest Hala Sportowa Mikołajki. Również w Olszewie nie zabraknie sportowych emocji - tam organizowany jest Turniej Tenisa Stołowego.

W chwili obecnej możemy poinformować, iż na licytacje trafia takie fanty jak: płyta z autografami Enej, książka Krzysztofa Hołowczyca z autografem, karnety i vouchery do mikołajskich restauracji i hoteli i innych obiektów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Tuhaj Bej. Wystąpi o godzinie 18.30.

„Tuhaj-Bej” powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Pięcioosobowy skład zespołu swoją nazwę zawdzięcza niepokornemu w historii Tuhaj-bejowi, którego burzliwe losy oraz ekspresja odzwierciedlają charakter wykonywanej muzyki.

Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki Wschodu z nowymi, rytmicznymi brzmieniami. Instrumenty typowe dla folku jak sopiłka i akordeon, mocne brzmienie gitar i perkusji, lirycznie wykonane dumki, jak również żywiołowe aranżacje znanych utworów ludowych, cieszą się dużym uznaniem i energią wśród publiczności.

W maju 2007 zespół zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, w lipcu natomiast stanął na tym samym podium podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Folkowego w Ostródzie. Na koniec roku 2009 planowane jest wydanie debiutanckiej płyty zespołu.

W składzie zespołu: Justyna Mozol, Marek Kędzierski, Piotr Skoczek, Marek Łupkowski, Sebastian Lipiejko, Roland Bilicki. http://www.tuhajbej.pl

 

Źródło: Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach