Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej
oraz Centrum Kultury i Turystyki
serdecznie zapraszają

 
1 marca 2014 (sobota) godz. 17.00
„Na Kaziuka …”


W PROGRAMIE:
Zespół Pieśni i Tańca  „Żejmiana”


Historia „Żejmiany”, zespołu z Podbrodzia sięga 1990 roku, kiedy to z inicjatywy miejscowego koła Związku Polaków na Litwie oraz Janiny Bielanowej zdecydowano o powołniu polskiego zespołu, mogącego uświetniać uroczystości ważne dla lokalnej społeczności. Repertuar „Żejmiany“ to tańce i  pieśni zarówno polskie – oberek, polonez, mazur oraz obrzędowe tańce litewskie. Zespół jest laureatem wielu litewskich i międzynarodowych festiwali. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Lolita Vilimiene.


Zespół tańca nowoczesnego „Gielmie" 


Zespół powstał w 2002 roku przy Podbrodzkiej Szkole Sztuki.   Zespół jest stałym uczestnikiem największych festiwali i koncertów oraz projektów nie tylko na Litwie, ale i poza granicami. W ciągu 12 lat swojej działalności wielokrotnie otrzymywał najwyższe wyróżnienia: w 2008 roku w Mistrzostwach Świata Tańca Nowoczesnego zespół został wicemistrzem świata a w roku 2010 i 2011- Mistrzem Świata. W grudniu 2013 roku został zwycięzcą telewizyjnego projektu „Tańcz!”. Kierownikiem zespołu jest Agnie Rickiawiczienie.
 
kiermasz kaziukowy


Bilety w cenie:  12 zł , 9 zł /balkon/ do nabycia w portierni CKiT, ul. Warszawska 26, w godz. 14.00 - 22. 00 (tel. 89 743 34 73) lub o - line. www.ckit.mragowo.pl