Z powodu małego zainteresowania, koncert zespołu MISTIC został odwołany!!!

Zwrot pieniędzy za zakupione bilety odbywa się w portierni Centrum Kultury i Turystyki w godzinach 14.00 - 22.00 za okazaniem zakupionego wcześniej biletu (ul. Warszawska 26, 11 - 700 Mrągowo).       

                     
Za zmiany bardzo przepraszamy!

 

Wieczór przepełniony tajemnicą, mistycyzmem i śpiewem gregoriańskim. W maju w Mrągowie odbędzie się niezwykłe wydarzenie muzyczne. Na deskach sceny mrągowskiego domu kultury w sobotę 10 maja godz. 18. 00 wystąpią Polscy Gregorianie. Podczas koncertu „Polscy Gregorianie” zaprezentują nam niezwykły program muzyczny w stylu chorału gregoriańskiego jednak nie tylko w tej tradycyjnej odsłonie…

 

 

Bilety w cenach:
30 zł  - PRZEDSPRZEDAŻ do 30.04 !
40 zł – od 01.05
Do nabycia w portierni CKiT–ul. Warszawska 26,Mrągowo,tel: 89 743 34 73(w godz. 14.00–22.00)

Bilety rezerwować można również telefonicznie 89 743 3466 lub e-mail: bilety@ckit.mragowo.pl. Należność za bilety w terminie 5 dni od złożenia rezerwacji należy wpłacić na konto Centrum Kultury i Turystyki  BS w Mikolajkach O/Mrągowo nr rach. 26 9350 0001 0215 4907 2072 0001 z dopiskiem koncert Mistic. W przypadku braku wpłaty rezerwacja zostaje anulowana.

 

więcej o MISTIC:Zespół MISTIC nazywany również Polskimi Gregorianami powstał w 2005 roku zainspirowany serią płyt "Gregorian - Masters of chant". Założył go Mikołaj Kotyczka (Simon Woods) - kompozytor, aranżer, producent i realizator nagrań, viol, tb, p, k, voc, dj, remixer. Na początku był to projekt wyłącznie "studyjny" lecz w 2006 r. po wydaniu pierwszego albumu "MISTIC - Największe polskie przeboje w stylu chorału gregoriańskiego" [Warner Music Poland 2006] zaistniała potrzeba utworzenia stałego składu zespołu na potrzeby koncertów. I tak w pierwszym składzie znaleźli się: M.Kotyczka, I. Gajdosz, T.Wawrosz, M. Dziedzic, M. Cichoń. Do utworu "Wiara" z pierwszego albumu został nakręcony teledysk będący również pierwszym singlem. Drugim singlem stał się utwór "Kiedy powiem sobie dość" z repertuaru O.N.A. Zespół podczas promocji tego albumu wystąpił m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego, w programie "Kawa czy herbata?", "Pytanie na śniadanie" i "Teleexpress".
Do przygotowania zespołu do pierwszych koncertów pod względem ruchu scenicznego i elementów scenografii producenci zaprosili choreografa Artura Fredyka. W 2007 roku został wydany album "MISTIC - Kolędy polskie" [Warner Music Poland 2007] od którego na dobre już zaczęła się współpraca producencka Mikołaja Kotyczki z Ireneuszem Gajdoszem.
W 2009 zaczęła się nowa era zespołu - zmienił się skład osobowy - Do Mikołaja Kotyczki i Ireneusza Gajdosza dołączyli absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach: Piotr Koprowski (tenor), Łukasz Geryń (baryton) oraz Dominik Czernik (tenor). Stworzony został utwór "Glorifica" jako propozycja zespołu MISTIC do polskich preselekcji festiwalu Eurowizji - utwór odniósł duży sukces, jednak niestety nie znalazł się wśród utworów wybranych przez jury. W tym samym roku zespół wziął udział w programie X-FACTOR. Na wiosne 2011 r. wydany został tym razem autorski album "MISTIC - GLORIFICA" [MJM MUSIC PL 2011] zawierający utwory autorskie do oryginalnych średniowiecznych tekstów z chorału gregoriańskiego po łacinie. Do utworu "Glorifica" nakręcony został teledysk. Premiera płyty odbyła się podczas Finału Dni Muzyki Wokalnej organizowanych przez Akademię Muzyczną w Katowicach w Krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Po raz kolejny zmienił się skład - zespół opuścił Dominik Czernik a zastąpił go Maciej Kucera (tenor).
W listopadzie zespół wystąpił z dwoma koncertami z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej z autorskim repertuarem z płyty Glorifica.
W 2012 roku wydany został czwarty album pt. "Between heaven & earth" [MJM MUSIC PL 2012] zawierający zachodnie przeboje klubowe zaśpiewane w stylu chorałowym. W grudniu tego samego roku pojawiła się na rynku specjalna reedycja płyty "Kolędy polskie" gdzie oprócz kolęd z poprzedniej edycji znalazły się dodatkowe utwory. Do utworu "Cicha noc" został nakręcony teledysk.
W 2013 roku zespół wziął udział w szóstej edycji programu MUST BE THE MUSIC w którym po bardzo udanym występie na castingu jurorskim otrzymał "4 razy TAK", niezapomniane pochlebne komentarze jurorów. Zespół od momentu wydania pierwszego albumu aż do teraz z dużym powodzeniem koncertuje w róznych miastach Polski.

Wydawnictwa fonograficzne:
- "MISTIC - Największe polskie przeboje w stylu chorału gregoriańskiego"Warner Music Poland 2006
- "MISTIC - Kolędy polskie"Warner Music Poland 2007
- "MISTIC - Glorifica"MJM Music PL 2011
- "MISTIC - Between Heaven & Earth"MJM Music PL 2012
- "MISTIC - Kolędy polskie - specjalna reedycja"MJM Music PL 2013

Źródło: www.ckit.mragowo.pl