Chcesz dowiedzieć się więcej o Mrągowie i okolicy? Pasjonuje Cię historia regionu, ale nie wiesz gdzie pogłębić wiedzę? Zostań członkiem sekcji krajoznawczej TMZM!

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej działa od 40 lat. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest m.in.  propagowanie wiedzy o regionie.  Zadanie to realizowane jest poprzez różnorakie działania jak np. zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem, wystawy np. Starych zdjęć Mrągowa z lat 1945 – 1970 w mrągowskim Muzeum, Festiwal Kultury Mazurskiej w Sorkwitach itd.

Nadszedł już czas utworzenia w ramach TMZM sekcji krajoznawczej. W ramach grupy odbywać się będą nie tylko wycieczki krajoznawcze, ale przede wszystkim cykliczne (raz w miesiącu) odczyty mające charakter popularnonaukowy.

Pierwszym krokiem jest zgromadzenie chętnym, którzy chcieliby się czynnie włączyć w prace grupy.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z wiceprezesem TMZM Robertem Wróbel pod nr. tel. 89 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl. Można też zgłosić się (podając dane kontaktowe) pisząc odpowiedz pod artykułem „Sugerując poprawkę”.

Działania wesprze mrągowskie muzeum, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (CKiT)