W naszym mieście działa Mrągowski Klub Miłośników Roślin i Hortiterapii. Obecnie prowadzone są przez Instytut Hortiterapii wspólne spotkania dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Środowisko naturalne jest dla nas inspiracją do poszukiwań nowych form wyrazu. Czytamy wiersze i fotografujemy niezwykłe okazy mazurskiej flory i fauny. Mrągowski Klub Miłośników Roślin Hortiterapii i Florystyki to także eksperyment naukowy. Nareszcie powietrze i watry uspokoiły się, a ciepły wiosenny deszcz ożywia nabrzmiałe oczekiwaniem pąki. Forsycje już gotują się do startu. Żurawie mam nadzieję, że już przebudziły nasze mazurskie bociany. Kluczem lecą gęsi na jeziorach topnieją lody. Szykujemy się do Światowego Dnia Wody i przywitania wiosny. Idąc ku źródłom poszukamy wiedzy o zasobach wody i jej wykorzystaniu. W nawiązaniu do  naszych projektów badawczych inicjujemy wizytę w dniu 21 marca specjalne spotkanie w Olsztynie na dwóch wydziałach Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego: Biologii i Biotechnologii oraz Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Ogrodnictwa, w planach zwiedzanie szklarni i kolekcji Katedry Ogrodnictwa.

Instytut Hortiterapii serdecznie zaprasza na wspólną wyprawę po wiedzę. W programie spotkanie z dyrekcją Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym w Bibliotece UWM oraz spacer po Kortowie i dziennikarskie spotkanie z Radiem Olsztyn. Wyjazd do Olsztyna g.8.00 przesyłam program wizyty w Olsztynie na UWM.


INSTYTUT HORTITERAPII Spotkanie na UWM w dniu 21. 03 . 2014 r.

Wizyta członków z MUTW - Mrągowski Klub Miłośników Roślin
Hortiterapii i Florystyki ( grupa ok. 15 osób)

Wyjazd godzina 8.00 z dworca PKS
(zbiórka na dworcu PKS 7.45)

Plan wizyty na UWM

g.10.00 uroczyste spotkanie z władzami UWM w Collegium Biologicum. Sala
Posiedzeń Rady Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM. Zwiedzanie
Wydziału Biologii i Biotechnologii
g. 11.00 Klub Baccalarium UWM Wystawa Prac Malarskich pracowników UWM
lub zwiedzanie Starej Kotłowni - wystawa artystyczna
g.11.30 przerwa na kawę
g.12.00 spacer i zwiedzanie miasteczka akademickiego Kortowo

g.12.30 wizyta na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Ogrodnictwa zwiedzanie szklarni i kolekcji Katedry Ogrodnictwa,

g. 13.30 spotkanie z dyrekcją Centrum Badań nad Dziedzictwem
Kulturowym i Przyrodniczym w Bibliotece UWM
g.14.00 pożegnanie

W programie spotkanie ze studentami UWM AIESEC oraz dziennikarskie
nagranie dla Radia Olsztyn

15.30 powrót do Mrągowa

Zielono :) zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do CKiT tam spotykamy się by rozmawiać o przyrodzie, tworzyć i komponować bukiety. Szczególnie serdecznie zachęcam do wspólnej wizyty członków LOT - MKT, jako animator jednej z grup Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze w Mazurskim Klastrze Turystycznym (DKiP MKT) zapraszam do tworzenia partnerstw w projektach.

Zofia Wojciechowska