W najbliższą sobotę oficjalnie zainaugurujemy sezon na Orliku. I już na początek jedna z tegorocznych nowości. Organizatorzy przygotowali nową grę, w której każdy pod okiem instruktorów będzie mógł w sobotę postawić pierwsze kroki. Zapraszamy w sobotę na Orlik na osiedlu Mazurskim.

– Po ogromnym sukcesie Super Orlika w zeszłym roku, postanowiliśmy jak najlepiej wykorzystać wygrane pieniądze i zainwestowaliśmy je w nowy sprzęt, który pomoże nam w stworzeniu jeszcze bogatszej oferty Orlika. Od teraz na Orliku pojawią się nowe dyscypliny – mówi Mariusz Narel, animator Orlika.

Na mrągowskich orlikach będzie można zagrać w Ultimate Frezbii, Rugby Tag, Speedminton, Latająca Zośka, Bulle czy Krykiet.

Sezon na frisbee w Mrągowie oficjalnie otwarty zostanie w sobotę 5 kwietnia. Specjalnie do Mrągowa przyjedzie drużyna ultimate frisbee z Warszawy. W sobotę 5 kwietnia o godzinie 12.00 drużyna „Zawierucha” zaprezentuje wszystkim mecz pokazowy, a następnie odbędą się warsztaty, w których udział będzie mógł wziąć każdy. Na zakończenie będzie można rozegrać mecz z warszawską drużyną.

Zawierucha jest warszawską drużyną ultimate frisbee dywizji mieszanej powstałą w 2011 roku. Początkowo w jej skład wchodzili zawodnicy, którzy wcześniej zebrali już doświadczenie w innych drużynach oraz grupa początkujących pasjonatów. Połączyło ich zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu i wspólnej zabawy, które mogli realizować w ramach dyscypliny, jaką jest ultimate frisbee. Wspólne treningi, wyjazdy na turnieje, a także praca każdego z graczy w kolejnych sezonach sprawiły, że drużyna zaczęła się konsolidować i rozwijać.

Wysiłek zaowocował także kilkoma sukcesami. Drużyna może poszczycić się piątym miejscem w Halowych Mistrzostwach Polski w ubiegłym roku i ósmym miejscem na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Dziś Zawierucha jest drużyną przyjaciół, którzy mogą polegać na sobie nie tylko na boisku, połączonych pozytywnym podejściem do życia i zakochanych w sportowej rywalizacji. Te czynniki sprawiły, że dla zawodników Zawieruchy ultimate frisbee stało się czymś więcej niż tylko sportem.

Chcą popularyzować swoją pasję i zarażać nią kolejne osoby. Wierzą, że ultimate frisbee jest znakomitą formą spędzania wolnego czasu, aktywnego wypoczynku i zabawą, a także sportem dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy stopień zaawansowania. Z tego właśnie powodu zagoszczą w Mrągowie, by rozbudzić pasję do ultimate frisbee także w naszym mieście.

Program soboty na Orliku:

Dzieci: gry i zabawy z dyskiem

Młodzież, dorośli:
- omówienie zasad gry, zasad fair play, omówienie podstawowych rzutów, podstawy obrony, podstawy poruszania się po boisku
- nauka rzutów backhand, forehand, overheady,
- 3man drill, wave drill, triangle drill
- mecz z zawodnikami Zawieruchy

Konkursy:
- najdalszy rzut
- rzut frisbee do celu
- kto dłużej zakręci dyskiem na palcu


 

Źródło: www.sport.mragowo.pl