Zapraszamy na imprezę charytatywną „BYĆ DLA INNYCH” organizowaną pod patronatem Burmistrz Miasta Mrągowo przez Młodzieżowy Dom Kultury.

6 KWIETNIA 2014r. (niedziela) godz:13. 00 w sali widowiskowej CKiT w Mrągowie.


Wstęp to tylko 2 zł za uśmiechnięte słoneczko.

 

W programie imprezy licytacje przedmiotów od Darczyńców. W tym roku będzie dużo cennych przedmiotów:

-„Zestaw Radiowej Trójki”, w skład którego wchodzą: plecak, zegarek, 2 kubki z logo radiowej Trójki, zestaw czterech płyt „The Best Blues Ever” oraz unikatowe wydanie koncertu Rolling Stones, który odbył się w Hyde Park w Londynie. To 3-płytowe wydanie opatrzone jest podpisami dziennikarzy radiowej Trójki - Wojciecha Manna, Michała Olszańskiego i Kuby Strzyczkowskiego.
-upominki- niespodzianki od Pani Anny Dymnej.
-Centrum Usługowe Szapiel obdarowało nas długopisami z logo akcji,
-T-shirt z podpisem kpt. Romana Paszke.W zestawie z koszulką jest także kilkugodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej na katamaranie Gemini 3 dla dwóch osób w uzgodnionym terminie.
-dwa zestawy od rajdowców: kalendarz z autografami, czapeczka i brelok od - Robin Szustkowski i Jarek Kazberuk tworzących zespół, który brał udział w tegorocznym rajdzie Dakar
-koszulki z logo akcji od Urzędu miasta Mrągowo i przyjaciół z Luksemburga,
-Od Kuriera Mrągowskiego 4 płyty CD z muzyką country oraz autografy Ani Mru Mru i  weekend w De Silva dla dwojga,
-książka Katarzyny Enerlich,
-obraz namalowany przez Magdę Lewkowicz,
-zegar ścienny od Anonimowego Darczyńcy z logo akcji,
-karnety na zumbę od Alicji- Zumba Mrągowo
-karnety od Marysi Bladosz,
-koszulka z przesłaniem młodego tancerza Tomka,
-tort z logo akcji od cukierni "Jagodzianka",
-cenny zegarek męski od Pana Wojciecha Glinki.               

Nie zabraknie również występów mrągowskich grup i zespołów: uczniowie ZSS;grupa integracyjna „Zawsze razem”; artyści z DPS; Przedszkola „Stokrotka”, „Kubuś”i "Bajka"; Zumba Kids; Szkoła Muzyczna; Chór ZS nr.1;uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej; grupy taneczne z CKiT- Rocking Steps  i Jump; Z MDK: zespół "Kawałek Mrągowa",grupa gitarowa, "Iskiereczki", "Iskierki", "Azong", "Fresh".  Gościnnie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Piska” oraz Tomasz Chorzelewski z ekipą – Ryn Breakers (12letni mistrz breakdance).

Gościem specjalnym będzie znany tancerz Maciej Sheva Mołdoch- finalista Got to Dance 3 oraz nasi Paraolimpijczycy: Arkadiusz Jabłoński, Stefan Makowski i Grzegorz Pluta, którzy poprowadzą spotkanie z szermierką na wózkach.

Odbędą się również warsztaty hortiterapii z Panią Zofią Wojciechowską,  warsztaty robienia palmy wielkanocnej z Paniami z Domu Dziennego Pobytu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Będzie czekał na wszystkich "Żetonik na szczęście" od Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, którym obdaruje Pan Sławomir Stefaniak.

Tradycyjnie będzie można dokonać zakupu niepowtarzalnych  stroików świątecznych. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Aktywne Sorkwity" i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Sorkwitach oraz Pani Małgorzata Kowalczyk- przygotują stoisko z domowymi wypiekami świątecznymi.

Na wszystkie dzieci będą czekały dwa zające wielkanocne i klown z koszem słodkości oraz upominkami od Eurobanku.

Zbiórka funduszy przy wsparciu Stowarzyszenia Amicus zostanie przeznaczona na wypoczynek letni dzieci niepełnosprawnych z DPS w Mrągowie. Mamy już 200 zł uzbierane w Parafii Św. Wojciecha po mszach porannych. Za zbiórkę dziękuję swoim wolontariuszkom: Karolinie Bejnarowicz,Amelce Najmoła, Natalii Rudzińskiej , Karolinie Dębek i Patrycji Sałata.

A to przesłanie tegorocznej akcji

..... słowa "Koncentrując się na rzeczach, które chciał byś mieć lub tych których byś nie chciał, zapominasz o tym co masz" a więc cieszmy się tym co mamy, nie poddawajmy się i wierzmy w marzenia . Rok temu nasi Goście Paraolimpijczycy powiedzieli "Nie ma marzeń złych, są tylko marzenia dobre". Przypomina mi się chłopiec na wózku inwalidzkim- gra w naszej integracyjnej sztuce . Raz podczas występów jedna z dziewczynek grających mówi swoją rolę "Ty nic nie potrafisz, nie pobiegasz...nie poskaczesz tak jak my..." a on zapominając o swojej roli odpowiedział spontanicznie z uśmiechem "trudno" i jest naprawdę szczęśliwym chłopcem. Nie ważne czy biegamy na kołach wózka inwalidzkiego, czy własnych nogach....ważne aby czuć się pełnowartościowym człowiekiem . Radość życia mimo wszystko- zawsze będzie mi się kojarzyła z integracją i niepełnosprawnymi dziećmi, które dla mnie są często bardziej pełnosprawne niż niejeden zdrowy człowiek. Od nich można się wiele nauczyć, zatrzymać się i pomyśleć -co w życiu tak naprawdę jest ważne, i my to mamy...tylko w pogoni za doskonałością cokolwiek ona znaczy zapominamy...

Zapraszamy 6 kwietnia na wspólne BYCIE RAZEM DLA INNYCH, bądźcie z nami od początku do końca- to tylko trzy wyjątkowe godziny!!!!!!

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli przygotowania do akcji, Darczyńcom, Mediom Lokalnym, Sponsorom, Przyjaciołom, Wolontariuszom!!!

Ewa Gnoza MDK