Kwartet harmonijek ustnych wystąpi w Mrągowie w ramach trzeciomajowego programu okolicznościowego. Koncert zespołu ANIMATIO odbędzie się w sobotę na Placu Unii Europejskiej o godzinie 17. 00."Animato" jest zespołem unikatowym, wykonującym różnorodną muzykę na koncertowych harmonijkach ustnych. Skład osobowy tworzą szczecińscy muzycy:

Jerzy Grzesiukiewicz – harmonijka chromatyczna
Marek Jaroszyński – harmonijka chromatyczna
Piotr Bieliński – harmonijka akordowa
Piotr Włodarczyk – harmonijka basowa

W repertuar zespołu wchodzą polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej (Cz. Niemen, V. Villas, Abba, The Beatles, Paul Anka, Eruption, Boney M, Budka Suflera), standardy jazzowe i swingowe (G. Gershwin, G. Miller), tematy musicalowe (Jerry Bock, J. Herman) , muzyka operetkowa (F. Lehar, J. Strauss), aranżacje popularnych utworów klasycznych (m.in. F. Chopin, M. Ravel, G. Bizet, W.A. Mozart, J.S. Bach, A. Vivaldi, G. Rossini) a także muzyka latynoamerykańska, filmowa i szanty.

Koncert zespołu Animato odbędzie się w ramach programu okolicznościowego 

3 maja 2014 r. na Placu Unii Europejskiej o godzinie 17. 00.


Zapraszamy!

Więcej o zespole ANIMATO:
W ciągu swojego istnienia „Animato” koncertował w kraju oraz poza jego granicami: w Bułgarii, w Szwecji, w Estonii oraz wielokrotnie w Niemczech i we Włoszech. Zespół jest laureatem polskich i międzynarodowych konkursów harmonijkowych. W 1996 roku zajął II miejsce na Europejskim Festiwalu Harmonijki Ustnej w Trossingen (Niemcy). W 1997 roku, w tej samej miejscowości na Światowym Festiwalu Harmonijki Ustnej zdobył I nagrodę wraz z notą „wybitny”. Od tamtej pory zapraszany jest na gościnne występy odbywające się podczas różnych festiwali muzycznych w Polsce i zagranicą a członkowie zespołu zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej.
„Animato” posiada w swoim repertuarze aranżacje popularnych utworów muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe a także światowe przeboje muzyki rozrywkowej. W opracowaniach zespołu usłyszeć można utwory takich kompozytorów jak m.in. Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, George Bizet, Wolfgang Amadeusz Mozart, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Johann Strauss, George Gershwin, Glenn Miller, kompozycje wirtuozów harmonijki ustnej jak Tommy Reilly, Albert Raisner, “Toots” Thielemans i innych.
Większość z tych aranżacji napisana została specjalnie na kwartet i trio przez muzyków grupy. Niektóre z nich zostały zamieszczone na wydanej w 2000 roku płycie kompaktowej.
Od początku działalności zespołu jego członkowie postawili sobie za cel popularyzację harmonijki ustnej demonstrując podczas licznych występów możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego interesującego, finezyjnego instrumentu. Wszędzie tam, gdzie są zapraszani starają się pokazać, że w ich rękach harmonijka ustna ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające im na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki.
Zespół „Animato” działa na co dzień przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, prezentując na jego gościnnych scenach podczas cyklicznych koncertów swój bogaty dorobek artystyczny.

Źródło:www.ckit.mragowo.pl