Parada zabytkowych pojazdów ulicami Mrągowa czy loty widokowe balonem na uwięzi to tylko dwie atrakcje z bogatego programu wojskowego pikniku rodzinnego przy osiedlu Nikutowo w Mrągowie.

Już po raz piąty Stowarzyszenie SZWADRON zaprasza na Wojskową Majówkę do Mrągowa. Podczas tej inaugurującej sezon imprezy będzie można zobaczyć wiele pojazdów z kolekcji członków Stowarzyszenia oraz z mrągowskiego Muzeum Sprzętu Wojskowego - m.in. czołgi T-34 i T-55 - oczywiście również w ruchu. W tym roku przypada 50. rocznica wydania książki "Czterej pancerni i pies" Janusza Przymanowskiego, co traktujemy jako okazję do bliższej prezentacji czołgu T-34 - będzie go można obejrzeć podczas dynamicznego pokazu w dniu 2 maja. Ciekawostką jest, że mrągowski czołg był wykorzystywany podczas kręcenia zdjęć do serialu - specjalnie wystylizowany grał czołg niemiecki.

Podczas tegorocznej Majówki przygotowaliśmy kilka konkursów dla publiczności - m.in. w sobotę, 3 maja odbędą się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Mrągowa w Rzucie Wałem od UAZa. Inne konkursy sprawdzą wiedzę wojskową uczestników Majówki - nagrodami będą m.in. przejażdżki za kierownicą wybranych pojazdów wojskowych! 
 
Majówka będzie również okazją do kilku premier - zaprezentujemy eksponaty, jakie udało się pozyskać do mrągowskiego muzeum i wyremontować podczas sezonu zimowego. Na imprezę zapraszamy wszystkich kolekcjonerów sprzętu militarnego - chętnie udostępnimy im miejsce w celu ekspozycji ich pojazdów.

 

Program


1 maja (czwartek)
12:00 – Tank Crash
16:00 – Konkursy z udziałem publiczności

2 maja (piątek)
12:00 – Dynamiczny pokaz sprzętu gąsienicowego

3 maja (sobota)
12:00– Pokaz ratownictwa technicznego z udziałem jednostki straży pożarnej
15:00– Loty widokowe balonem na uwięzi
16:00– Konkursy z udziałem publiczności, Tank Crash
17:00– Parada zabytkowych pojazdów ulicami Mrągowa (Wojska Polskiego - Roosevelta - Królewiecka - Giżycka - Jaszczurcza Góra)

4 maja (niedziela)
12:00 - Dynamiczny pokaz sprzętu gąsienicowego

Przez cały czas trwania imprezy (od 10 do 18) dostępne będą przejażdżki różnymi pojazdami wojskowymi oraz kuchnia polowa. Impreza odbywa się w Mrągowie, przy ul. Wojska Polskiego (wylot na Piecki).
 
Zapraszamy!
Stowarzyszenie SZWADRON
www.szwadron.org