"Czekając na lek" pod takim hasłem odbędzie się charytatywny koncert w parafii ewangelicko-augsburskiej w Mrągowie. Na rzecz chorej Julki zmagającej się z mukowiscydozą zagra trzech znakomitych muzyków.

Choroba nie wybiera i przychodzi niespodziewanie. Doświadczyła tego kilkumiesięczna Julka, która dwa miesiące po urodzeniu zachorowała na mukowiscydozę. Przyjaciele Julki nie pozostali obojętni na jej los i postanowili pomóc. Z myślą o niej organizują wyjątkowy koncert, który odbędzie się już 25 kwietnia w Mrągowie.

- To będzie niesamowite wydarzenie. Takiego koncertu jeszcze w Mrągowie nie było - mówi Wojciech Koliński, organizator dobroczynnej akcji. - W ostatni piątek kwietnia, w parafii ewangelicko-augsburskiej zagrają wirtuozi gitary akustycznej: Andrea Valeri (Włochy), Piotr "Restek" Restecki (Polska) i Jakub Kusior (Polska). Przy okazji szczytnego celu będzie można zaznać prawdziwej uczty muzycznej. Jeśli chcielibyście usłyszeć jak brzmi cały zespół muzyków, lub czasami wręcz orkiestra dźwięków przy użyciu jednej gitary nie możecie tego koncertu przeoczyć.


Koncert "Czekając na lek" odbędzie się w piątek 25 kwietnia o godz. 20.00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Mrągowie. Wstęp wolny. Podczas koncertu będzie przeprowadzona dobrowolna zbiórka na leczenie i rehabilitację Julii.

Źródło: www.mragowo.wm.pl