Mazury i Turcja na jednym boisku!


W całej Polsce znana jest dobrze kawa po turecku. Jednak tylko w Pieckach i tylko 17 maja będzie można zobaczyć na żywo… football po turecku. Co więcej, tego dnia w piłkę nożną zagrają same kobiety, a na jednym boisku spotkają się żeńskie drużyny z 2 krajów, 4 powiatów i 6 miejscowości.
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet odbędzie się na boisku sportowym ORLIK przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pieckach. Na to niecodzienne wydarzenie zapraszają zawodniczki grające na co dzień w drużynie PDK Piecki. W rozgrywkach o puchar Starosty Powiatu Mrągowskiego wezmą również udział drużyny z Mrągowa, Giżycka, Dźwierzut i Korsze oraz gość specjalny - drużyna z Uniwersytetu Recep Tayyip Erdoğan z miasta Rize w północno-wschodniej Turcji.
Od godziny 14 do 19 będzie działo się wiele nie tylko dla fanów piłki nożnej. Na rozgrzewkę zarówno widzowie, jaki polskie zawodniczki nauczą się nie grać, a tańczyć po turecku. Dla ochotników odbędą się warsztaty kibicowania w języku tureckim. W przerwach miedzy meczami zostaną rozegrane konkursy wiedzy o Turcji, w których do wygrania będą słodkie tureckie specjały.
Przez cały czas trwania turnieju będzie można oglądać zdjęcia i filmy z wyprawy drużyny PDK Piecki do Turcji, jaka miała miejsce z początkiem kwietnia tego roku. Ponadto każdy dowie się, jak to się zaczęło, to znaczy na czym polega projekt „Piłkarskie Drużyny Kobiet, czyli dlaczego nie grać w spódnicy?”, co to jest Program Młodzież w Działaniu i Erasmus+, oraz kto w Pieckach i Mrągowie zajmuje się podobnie ciekawymi inicjatywami, nie tylko sportowymi.
Organizatorem turnieju jest Fundacja Alternatywnej Edukacji „ALE” wraz z Mrągowskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Sportowych. Patronat honorowy nad całym wydarzeniem pełni Starosta Powiatu Mrągowskiego. Patronat medialny objął Kurier Mrągowski i Mrągowo24info.  Przedsięwzięcie wspierają: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Urząd Miasta Mrągowo, Urząd Gminy Piecki, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pieckach.

ZAPRASZAMY NA PIECKOWSKI ORLIK