W magicznej scenerii baśniowego lasu, który ukrywa tajemnicze Smętki, wesołego Kłobuka i przebiegłe chochliki mazurskie – będą tworzyć artyści z regionu Warmii i Mazur wraz z przybyłymi twórcami z różnych stron Polski i krajów ościennych.

A wszystko po to, by przywrócić klimat podań, baśni i legend w miejscu ich powstawania. Teren Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach, okoliczne lasy i zakątki staną się w dniach 3-10 czerwca 2014 scenerią dla twórców, biorących udział w Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Mazury PTTK dla podkreślenia i przypomnienia zasług wybitnego etnografa i folklorysty –Oskara Kolberga w 200 – setną rocznicę jego urodzin.

Możesz być świadkiem tego zdarzenia /z powietrza, lądu i wody/, podpatrując artystów w procesie tworzenia, uczestnicząc w wernisażu 10 czerwca 2014 r. wystawie i ekspozycji na terenie Stanicy Wodnej PTTK Sorkwity. Czy może Cię tam nie być...?

   
3-10 czerwca
Stanica Wodna PTTK Sorkwity
ul. Zamkowa 13, 11-731 Sorkwity