Ekomarina położona jest przy ul. Jaszczurcza Góra, nad jeziorem Czos. Zaledwie kilka kroków dzieli ją od mrągowskiego amfiteatru i 15 minut spacerkiem od Miasteczka Westernowego Mrongoville.

Eko strefa przyjazna dzieciom i nie tylko im
Na terenie Ekomariny znajdują się urządzenia rekreacyjne służące do zabaw dla najmłodszych, place zabaw, zestawy wspinaczkowe i stoły do ping – ponga. Paletki, piłki do ping ponga i piłki do siatkówki wypożyczane są za darmo w budynku bosmanatu.

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek polecamy wypożyczalnię sprzętu wodnego czynną w sezonie letnim.

Dla rodzin szczególnie ciekawa jest nowa oferta, którą są rowery rodzinne. Może jechać nimi  kilka osób, co najważniejsze są wygodne, a i dzieciom dostarczą niemałej frajdy. Jest to ciekawa propozycja na zwiedzanie miasta. Także plaża miejska z pomostami i profesjonalne boiska do piłki plażowej i koszykowej zapewnią mnóstwo zabaw i rozrywek dla dzieci i ich opiekunów.

Fanów westernowych klimatów ucieszy fakt, że niedaleko Ekomariny (15 minut drogi pieszo) znajduje się park rozrywki stylizowany na XIX-wieczne miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu – Western City Mrongoville.

Mini przystań – raj dla żeglarzy
Celem budowy tej ekologicznej mini przystani było zmniejszenie zanieczyszczenia przyrody, wód Czosu oraz ogólne zwiększenie dbałości o infrastrukturę przyjazną naturze. Dzięki Ekomarinie znacznie zwiększył się komfort przebywających tutaj żeglarzy i kajakarzy cumujących wzdłuż nabrzeża, jak i turystów odwiedzających mrągowską plażę miejską. Ciekawostką i zachęcającą rzeczą dla żeglarzy okazuje się nowy i wolny od opłat pomost cumowniczy. Kolejnym rarytasem jest nowopowstały  SLIP, który służy do pomocy ściągania i wodowania jednostek pływających. W tym zarówno dla jednostek ratowniczych i prywatnych. 

Świadomość ekologiczna dla każdego do zdobycia
Dodatkowym atutem jest znajdujące się w Ekomarinie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie  organizowane są zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. W ramach zajęć jest m.in. cykl warsztatowych imprez rodzinnych o upcycling'u, czyli o wtórnym przetwarzaniu odpadów. Dzieci mogą też wziąć udział w zajęciach z rękodzieła tworząc „Odznaczenia ekologa” na plastrach drzew, użyteczne ozdoby z rolek po papierze toaletowym, zwierzęta origami, potworzaste zakładki do książek i inne. Wszyscy z nas wiedzą, że poprzez zabawę dzieci najlepiej przyswajają sobie wiedzę, toteż w Ekomarinie aranżowane są pogadanki o tematyce ekologicznej, zabawy i zagadki ekologiczne dla wszystkich gości. Organizowane są też przyrodnicze warsztaty fotograficzne, wycieczki przyrodnicze po Ekomarinie, zajęcia warsztatowe z użyciem puzzli i gier planszowych o tematyce ekologicznej. Dla starszych dzieci i nie tylko proponowane są zajęcia warsztatowe z użyciem mikroskopu cyfrowego, lornetek i lunety oraz tablicy interaktywnej. Na terenie Ekomariny możemy podziwiać stałe ekspozycje, które nawiązują do różnych aspektów ekologii, np.:
• ekosystem jeziora Czos, gdzie obejrzeć można lokalne ryby i roślinność
• ekspozycja traktująca o motylach występujących na Mazurach
• ekspozycja plansz edukacyjnych dotyczących przyrody
• wystawa fotograficzna
• ekspozycja kilkunastu rodzajów pni drzew występujących na Mazurach
• ekspozycja piór ptaków występujących na Mazurach
• wystawa Eko - rękodzieła lokalnych twórców
• ekspozycja „skarbów lasu”
• ekspozycja zbioru minerałów

Ekomarina
ul. Jaszczurcza Góra 6
11-700 Mrągowo
http://eko-mazurymariny.pl/

Godziny otwarcia Centrum Edukacji Ekologicznej: 10:00 - 17:00

Zarządca obiektu:

TBS "KARO"
ul. Kopernika 11
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 06 00