Festiwal taneczny dla dzieci, stoiska z zabawami sprawnościowymi Radia Zet Gold i firmy Sniper a na koniec koncert folkowego zespołu Tuhaj - Bej. Sobota (21 czerwca) długiego weekendu w Mikołajkach zapowiada się bardzo ciekawie.

Festyn rodzinny na placu Wolności w centrum Mikołajek zacznie się już o godzinie 12.00. O atrakcje dla dzieci i dorosłych zadba Radio Zet Gold z firmą Sniper. Na stoiskach, pod hasłem "Ale heca", spróbować swych sił będzie można w konkursach sprawnościowych: wheelsurfingu, jeździe na segwayach, zawodach sumo i symulatorze Astrotraining. Ponadto na dzieci czekać będzie plac zabaw "jungle", dmuchany zamek, malowanie twarzy a dla nieco starszych - byk rodeo oraz makieta rajdowa.
 
O godzinie 15.00 na scenie rozstawionej na placu swoje zmagania rozpoczną najmłodsi tancerze - nie tylko z gminy Mikołajki, ale również innych miast naszego województwa. Soliści, duety oraz zespoły rywalizować będą I Wojewódzki Festiwalu Tanecznego "Magia Tańca". Młodzi artyści zmierzą się w takich stylach jak Balet, Jazz, Modern - Jazz, Taniec Ludowy, Disco, New Style Popping, Locking, Funk.
 
Zakończeniem rodzinnego pikniku na długi weekend w mikołajkach będzie koncert folkowo - rockowego zespołu Tuhaj - Bej z Olsztyna. Zespół powstał w 2005 roku a wyróżnia go niepowtarzalny klimat uzyskany dzięki połączeniu tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki Wschodu z nowymi, rytmicznymi brzmieniami. Instrumenty typowe dla folku jak sopiłka i akordeon, mocne brzmienie gitar i perkusji, lirycznie wykonane dumki, jak również żywiołowe aranżacje znanych utworów ludowych, cieszą się dużym uznaniem i energią wśród publiczności.
Wstęp na piknik jest wolny.
 
Źródło:www.ckklobuk.pl