Ruszyła 4. edycja wakacyjnego plebiscytu Travelera. 16 nominowanych miejsc walczy o tytuł cudu Polski – w tym Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego ulokowane na Warmii i Mazurach – w Działdowie.

Miesięcznik „National Geographic Traveler” po raz czwarty ogłasza plebiscyt 7 nowych cudów Polski. Z 16 propozycji zostanie wybranych siedem miejsc, któe zasługują na to miano. Do 26 września 2014 roku, głosować można raz dziennie poprzez stronę: 7cudow.national-geographic.pl .

Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie/Warmińsko-Mazurskie

Zakochają się w nim nie tylko dzieci, ale też dorośli. Wiemy, bo sami sprawdziliśmy. Ta interaktywna placówka ukazuje dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego, od Ziemi Świętej po czasy współczesne. Dzięki m.in. multimedialnym dotykowym ekranom można zobaczyć animacje bitew i machin oblężniczych, poznać technikę i strategię wojen, odkryć tajniki kuchni i dowiedzieć się, jak płynęło życie codzienne mieszkańców zamków i miast. Jedyne niebezpieczeństwo w tym muzeum jest takie, że nie będziecie chcieli z niego wyjść. A niestety zamykane jest o godzinie 17.

Kontakt
Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie
pl. Mickiewicza 43
13-200 Działdowo
tel. 23 697 76 30
impk@dzialdowo.pl
http://muzeum.dzialdowo.pl/