Wyjątkowe widowisko, które będzie wypełnione cudownymi brzmieniami oryginalnej muzyki romskiej, niezliczonymi romansami i czardaszami, a także wieloma szybkimi i skocznymi, porywającymi do tańca utworami. Na scenie pojawią się piękne tancerki i wokalistki romskie w bogato zdobionych, kolorowych strojach. Każdy chętny będzie miał okazję skosztować tradycyjnych potraw romskich, przygotowanych na miejscu przez kucharzy.

Centrum Kultury i Turystyki w Mragowie
oraz  Stowarzyszenie Kultury Romskiej HITANO
zapraszają na niezwykłe spotkanie z kulturą romską
"Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów"
2 sierpnia o godz. 20.00 w Amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Na scenie pojawią się:
Tygiel Folk Banda,
Studio Animacji Ruchowej RYTM Magdaleny Faszczy,
Romanca,
Hitano


ZAPRASZAMY NA 3 GODZINY PRZEPEŁNIONE MUZYKĄ I TAŃCEM ROMÓW!

 

Przyjdź i zapewnij sobie i swoim najblizszym niesamowite wrażenia oraz wspomnienia na całe życie!

Koncert poprowadzą:
Irena Telesz oraz NORBI.

Zespół HITANO

Jest wielopokoleniowym zespołem o bogatej tradycji i doświadczeniu. Członkowie grupy mówią o sobie, że są „zespołem rodzinnym” i - jak twierdzą - są jedynym zespołem w Polsce, który gra i śpiewa w stu procentach na żywo. W ich niekłamanej muzyce jest wszystko: wędrujący tabor, kotlarze naprawiający sagany i garnki, końskie jarmarki, wróżby, porwania, bójki, jest świat z cygańskich legend i marzeń.
Zespołowi przewodzi Adam Fedorowicz. Od 1980 r. zespół koncertuje w całym kraju. Wystepowali na Międzynarodowym Festiwalu Romów w Ciechocinku oraz Glinojecku, gościli również w jednym z odcinków znanego serialu "M jak Miłość". Zespół liczy około 18 osób. Na scenie pojawią się artyści od trzech pokoleń.

Zespół ROMANCA


Żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie Romów bałkańskich, węgierskich, hiszpańskich i rosyjskich. Dynamiczne i radosne tańce w wykonaniu młodych i utalentowanych tancerek i tancerzy romskich. Najsłynniejsze węgierskie czardasze zagra znakomity skrzypek, wyróżniony przez jury oraz publiczność w programie Mam Talent. Ich koncert to pełna energii mieszanka kulku gatunków muzyki w nowoczesnych aranżacjach.
Romanca to młode pokolenie artystów romskich, wywodzących sie z powrzechnie znanego i cenionego zespołu Baro Drom, który działa od 1956 r. Mieszając różne style, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron swiata.

TYGIEL FOLK BANDA

Zespół powstał wiosną 2008 r. Muzyka Tygla to ich własne spojrzenie na ludowe utwory z regionu Półwyspu Bałkańskiego. W repertuarze pojawiają się tradycyjne utwory żydowskie, tureckie, rumuńskie ale gółwna inspiracją pozostaje muzyka wędrujących cyganów oraz bardzo melodyjne piesni z regionów obecnej Serbii i Macedonii podszyte charakterystycznymi rytmami. Inspiracje muzyką romską słychać głównie w skocznych, żywiołowych utworach Romów Bałkańskich ale także w stosowanych przez zespół rytmach flamenco czy elementach minor swingu. Na drugim zaś biegunie jest muzyka Słowian, która w wyniku wieloletnich najazdów ze Wschodu nabrała specyficznych cech orientu co czyni ją niepowtarzalnie piękną. Na gruncie tych wszystkich inspiracji Tygiel tworzy także własne utowy.
Zespół zają II miejsce w konkursie "Scena otwarta" na Festiwalu "Mikołajki Folkowe" w 2010 r.

STUDIO ANIMACJI RUCHOWEJ RYTM Magdaleny Faszczy

Bilety w cenie: 15 zł, 25 zł do nabycia w portierni CKiT (ul. Warszawska 26, Mrągowo), tel. 89 743 34 66 lub 89 743 34 73
oraz on – line na: www.ckit.mragowo.pl a także w serwisach eko-bilet i e-bilet.