Najmłodsi mrągowianie wystąpią na scenie Festiwalowego Amfiteatru nad jeziorem Czos podczas jubileuszowego 33. Pikniku Country w Mrągowie.

 

 

Wśród artystów uczestniczących w Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie po raz pierwszy w jego 33– letniej historii pojawią się przedszkolaki. Cezary Makiewicz i mali artyści z przedszkoli „Kubuś” i „Stokrotka” zaśpiewają wspólnie piosenkę „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”.

Pomysł uczestnictwa przedszkolaków w imprezie narodził się w październiku ubiegłego roku podczas gali jubileuszowej z okazji 40–lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Imprezę uświetnił programem artystycznym Cezary Makiewicz, który wystąpił z dzieciakami z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie. Przedszkolaki swoim spontanicznym występem podbiły serca publiczności i samego artysty, który publicznie – pół żartem, pół serio – wyraził chęć wystąpienia z dziećmi podczas najbliższego „Pikniku Country”.

Na odzew nie potrzeba było długo czekać, pomysł podchwyciło Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej, które wraz z Panią Burmistrz Otolią Siemieniec zajęło się realizacją pomysłu. Obecnie w obu przedszkolach trwają intensywne przygotowania do występu oraz próby także z udziałem Cezarego Makiewicza.

Andrzej Badurek