Najbardziej znane i lubiane standardy bluesowe oraz soulowe w ostatnią sobotę czerwca na Placu Unii Europejskiej zaprezentują poznańska formacja Soul ReVision wspólnie z cenionym amerykańskim gitarzystą i perkusistą Nikim Buzzem. Soul ReVision z Buzzem to okazja do nieskrępowanej zabawy w towarzystwie muzyki, z której 50 lat temu rodził się współczesny rock i R&B! Impreza odbywa się w ramach Letnich Koncertów na Deptaku.

Niki Buzz jest cenionym gitarzystą i perkusistą amerykańskiego pochodzenia. Od najmłodszych lat jest multiinstrumentalistą o szerokich zainteresowaniach muzycznych. W latach 60, 70-tych ubiegłego wieku współpracował między innymi z Jamesem Brownem, Ikiem i Tiną Turner, Parliament-Funkadelic, Ramones, Patti Smith, Talking Heads, The Shirts, Mink Deville czy Curtisem Knightem. W 1982 stworzył własną rockową formację Vendetta, a dwa lata później legendarny zespół M-80 z Don Costa – basistą z zespołu Ozzy Osbourne’a. Z końcem lat 80-tych był sesyjnym gitarzystą i programistą rytmów w Planet Studios w Nowym Jorku, gdzie nagrywali między innymi Anita Baker, Whitney Houston, Chaka Kahn, Kid Creole, Coconuts czy The Village People.

Soul ReVision to poznańska formacja, powstała w 2011 roku. Choć jej nazwa sugeruje daleko idące nowatorstwo, stylistyka grupy opiera się przede wszystkim na klasycznej, czarnej muzyce lat 60., krążącej wokół bluesa, rhythm & bluesa i wczesnego soulu. Repertuar grupy w znacznej większości obejmuje najbardziej znane i lubiane standardy bluesowe i soulowe, często o wręcz tanecznym charakterze. Liderem grupy jest Dr Blues – wokalista i gitarzysta Krzysztof Rybarczyk, znany m.in. z legendarnej Wielkiej Łodzi.

Niki Buzz z Dr Blues & Soul ReVision zarejestrował materiał na rewelacyjną, soulową płytę pt. „Dr Blues – Triubte To Ol’Skool Masters”. Album osiągnął pierwsze miejsce w ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” na najlepszą płytę bluesową w minionym roku! Zespół Dr Blues & Soul ReVision jest laureatem zeszłorocznego przeglądu koncertowego z cyklu „Twój Blues poleca” z udziałem czołowych zespołów kategorii „Odkrycie Roku” ankiety Blues Top 2012 kwartalnika „Twój Blues”.

Koncert odbędzie się w sobotę 28 czerwca o godz. 20.00 na Placu Unii Europejskiej.

Impreza odbywa się w ramach cyklu Letnich Koncertów na deptaku dofinansowanych ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".