8 czerwca Fundacja Muszkieterów oraz właściciele supermarketu Intermarché oficjalnie otworzą w Mrągowie nowy plac zabaw. Od tego momentu z tego wyjątkowego miejsca będą mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy miasta. Muszkieterowie zapraszają na niedzielne wydarzenie rodziny z dziećmi, na które czeka moc atrakcji i pełna wrażeń, niezapomniana zabawa.

Przekazanie mieszkańcom Mrągowa nowego placu zabaw przez Fundację Muszkieterów, działającą przy Grupie Muszkieterów, która z kolei zrzesza sieć supermarketów spożywczych Intermarché oraz typu „dom i ogród” Bricomarché, odbędzie się 8 czerwca o godzinie 11:00. Fundację reprezentować będzie Monika Chmiel, kierownik supermarketu Intermarché w Mrągowie. Nowy, ważny dla miasta obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy przeznaczony dla dzieci, zlokalizowany będzie na terenie Zespołu Szkół Nr 1, przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Na uroczystość otwarcia zaproszeni zostali między innymi przedstawiciele władz lokalnych, którzy byli zaangażowani w powstanie obiektu, wyznaczając oraz przygotowując teren pod jego budowę.

- Cieszymy się ogromnie, że już w najbliższą niedzielę przekażemy dzieciom z Mrągowa bardzo nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, na którym będą mogły spędzać czas wolny i bawić się z rówieśnikami. Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na to wyjątkowe wydarzenie. Mamy nadzieję, że nowy obiekt będzie służył najmłodszym mrągowianom przez długie lata – podkreślają Mirosława oraz Szymon Wierzchowieccy, właściciele supermarketu Intermarché w Mrągowie.

Obiekt Muszkieterów wyposażony będzie w nowoczesne, certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Na placu znajdzie się wiele różnorodnych i kolorowych urządzeń m.in. huśtawka, drabinki, piaskownica i zjeżdżalnia. Koszt zakupu oraz montażu zestawu zabawowego, który pokryła Fundacja Muszkieterów oraz właściciel Intermarché, wyniósł blisko 30 tys. złotych.

Na uroczystość otwarcia placu zabaw Muszkieterowie przygotowali dla wszystkich dzieci, które wezmą w niej udział, moc atrakcji i pełną wrażeń zabawę. Niedzielne przedpołudnie umilać będzie najmłodszym mieszkańcom Mrągowa Teatr Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie”. Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”, jak również uczestniczyć w konkursach z nagrodami.

„Place Zabaw Muszkieterowie” to prowadzona od sześciu lat, jedna z największych akcji społecznych Fundacji Muszkieterów. Kampania wpisuje się w misję Muszkieterów polegającą na wspieraniu i odpowiadaniu na potrzeby społeczności lokalnych, w których działają sklepy Intermarché oraz Bricomarché. Do tej pory Fundacji udało się wybudować ponad 100 placów zabaw, których łączna wartość przekroczyła 3,2 mln złotych. Docelowo Muszkieterowie zamierzają postawić bezpieczne i nowoczesne place zabaw w każdej miejscowości, w której znajdują się supermarkety Intermarché lub Bricomarché.


Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie” można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.

Źródło: Urząd Miejski w Mrągowie