Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos" organizuje regaty o  Żeglarskie Grand Prix Mrągowa, w ramach których odbędzie się pięć żeglarskich imprez. Przed nami kolejna.
 
Mrągowo to doskonałe miejsce do spędzania bezpiecznie czasu nad wodą i na wodzie. Żeglarze znaleźli tu wyśmienite warunki do rywalizacji.
 
Regaty Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa w 2014 odbywają się w formule czterech imprez eliminacyjnych, z czego jedna będzie rozgrywana na zasadach regulaminu „Grand Prix 7 Cudów Mazur” i „Błękitnej Wstęgi jez. Czos”, oraz imprezy finałowej.
 
Regaty są imprezą sportową o charakterze rekreacyjnym. Jej celem jest spotkanie pokoleń żeglarzy na Jeziorze Czos. Mogą brać w nich udział wszyscy, którzy mają odpowiedni stan zdrowia, oraz umiejętności do prowadzenia jachtu. Żeglarze będą klasyfikowani w grupach jachtów otwarto pokładowych np. Omega i jachtów kabinowych.
 
Za nami pierwsze regaty eliminacyjne, gdzie dominowały: świetna zabawa i duch rywalizacji sportowej. Wystartowało 56 żeglarzy na 20 jednostkach. Zapraszamy na kolejne regaty Hotel Anek Cup, które odbędą się 5 lipca 2014 w ramach Dni Mrągowa 2014.
 
Port i biuro regat - przystań hotelu Mercury Mrągowo
 
Wpisowe 30 zł od osoby
 
Zapisy - biuro regat 9:00 - 11:00
 
Otwarcie regat 11:00
 
Odprawa sterników 11:15
 
Start 12:00
 
Zakończenie wyścigów ok 17:00
 
Zakończenie regat i after party 19.00 Hotel Anek nad j. Czos. W programie przedstawienie wyników, wręczenie pucharów i dyplomów, rozlosowanie nagród. After party do godz 24.00 z udziałem DJ'a.
 
Na wodzie zabezpiecza nas WOPR Mrągowo.
 
Wystartuj w regatach, zasmakuj żeglarskiej przygody!
 
Informacja szczegółowa, regulamin instrukcja żeglugi  na stronie organizatora:
 
www.regaty.mragowo.pl
 
Terminy regat:
05.07 – Hotel Anek Cup – Dni Mrągowa – II regaty eliminacyjne ŻGPM
20.07 – „Błękitna Wstęga jeziora Czos” – Regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur* i III eliminacja ŻGPM
2.08 – Hotel Mercure Mrongovia Resort & Spa Cup – IV regaty eliminacyjne ŻGPM
30.08 – regaty finałowe ŻGPM
 
*Regaty błękitna wstęga rozgrywane będą według regulaminu regat Grand Prix 7 Cudów Mazur