W czasie Pikniku Country w Mrągowie nasze Stowarzyszenie tradycyjnie już organizuje imprezę plenerową "Country na Wojskowo". Jest to połączenie wystawy historycznych pojazdów wojskowych z atrakcjami takimi jak przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, prezentacje dynamiczne pojazdów gąsienicowych, pokazy ratownictwa.
 
Tego typu imprezy są dla mrągowskich kolekcjonerów okazją do zaprezentowania szerszej publiczności zgromadzonych eksponatów. Na wystawie będzie można zobaczyć wiele pojazdów z Muzeum Sprzętu Wojskowego, w tym najnowsze nabytki. m.in uruchomionego wiosną ZIŁa 157 - dziesięciokołowy transporter rakiet z napędem na wszystkie osie. Dla najmłodszych atrakcją będzie licząca 6 eksponatów kolekcja wozów pożarniczych, natomiast osoby pamiętające służbę w 9 Ośrodku Szkolenia Specjalistów Łączności w Mragowie na pewno zainteresuje wóz dowodzenia ADK-11 oraz radiostacja lotnicza R-845 na GAZie 66, które trafiły do Muzeum w ostatnich tygodniach.

 
Wystawę będzie można oglądać od piątku do niedzieli (25-27 VII), w godzinach od 10 do 18. Głównie bloki atrakcji dla publiczności odbywać się będą o godzinie 12 oraz 16. Zapraszamy na Nikutowo - na pewno będziemy dobrze widoczni!


 
Pozdrawiamy,
Stowarzyszenie SZWADRON