Niespełna 3 tygodnie dzielą nas od inauguracji IV Festiwalu Kultury Mazurskiej, który odbędzie się w Sorkwitach w dniach 15 – 17 sierpnia br.

Organizatorzy - Gmina Sorkwity, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej i Parafia Ewangelicko - Augsburska w Sorkwitach – starali się skonstruować program festiwalu na tyle atrakcyjny i ambitny, aby mógł on zaspokoić różne gusta odbiorców.

Po raz pierwszy patronem festiwalu będzie Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Świadczy to o wzroście zainteresowania władz regionu przedsięwzięciem i podnosi jego rangę. W tym roku – także po raz pierwszy – festiwal potrwa trzy dni.

IV Festiwal Kultury Mazurskiej zainauguruje koncert poetycko-muzyczny, który odbędzie się w piątek 15 sierpnia w zabytkowym wnętrzu kościoła ewangelickiego w Sorkwitach.

W koncercie wezmą udział:
- Iwona Stepnowska-Chudek – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.
- Andrzej Czamara – gitarzysta, członek zespołu „Czerwony Tulipan” z Olsztyna.
- Grupa teatralna „INSANIA” z GOKSiR w Pieckach – zaprezentuje poezję ks. prał. mgr-a  Andrzeja Świecha proboszcza Parafii św. Brata Alberta w Sorkwitach.
- Cezary Makiewicz – znany wokalista, kompozytor i autor tekstów, Honorowy Obywatel Mrągowa i członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Tym razem artysta wystąpi z repertuarem przygotowanym specjalnie na festiwal zawierającym m.in. piosenki własnej kompozycji. Więcej informacji o festiwalu i jego uczestnikach podamy za tydzień

 

Andrzej Badurek