Zapraszamy Państwa gorąco na koncert dziecięcego chóru…
„ M a ł y   C h ó r   W i e l k i c h   S e r c ”
24 lipca 2014 r., godz. 17. 00
Pl. Unii Europejskiej


Ten wyjątkowy koncert stanowi dla małych chórzystów misję dzielenia się z ludźmi radością i oddawania Chwały Panu Bogu. Zespół na co dzień działa przy parafii franciszkańskiej p. w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat, a jego założycielem i prowadzącym jest o. Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chórku teksty. "Mały Chór Wielkich Serc" czynnie koncertuje w Polsce i za granicą a już niebawem zaśpiewa specjalnie dla Państwa!

Serdecznie zapraszamy!


więcej o zespole:

„Mały Chór Wielkich Serc” powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p. w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest o. Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chórku teksty.

Główna działalność chóru to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej... Odwiedzili wiele miast i miejscowości w Polsce i za granicą. W sumie do tej pory, odbyło się już ponad 300 koncertów. Kilkakrotnie brali udział w programach telewizyjnych i radiowych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Podejmują charytatywną współpracę z Hospicjami, Domami Opieki Społecznej, szpitalami i Caritasem. W listopadzie 2004 roku sześcioletnia wokalistka chóru - Joanna Strembicka reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro w Bolonii we Włoszech.

W 2005 roku zostało stworzone Stowarzyszenie Mały Chór Wielkich Serc, które posiada własny statut i osobowość prawną. Do stowarzyszenia należą głównie rodzice wokalistów, a jego celem jest wspieranie działalności zespołu. Przez śpiew dzieci pragną mówić innym o Bogu i o ludzkich sprawach. Robią to w sposób bardzo spontaniczny, typowy dla najmłodszych, dając słuchaczom dużo radości, dostarczając refleksji nad problemami życia.